Poczytaj o zdrowiu

Najlepsza metoda depilacji

Obecnie nadal najczęściej wykorzystywaną metodą depilacji jest depilacja laserowa. Choć nie zawsze daje ona szansę trwałego usunięcia niechcianego owłosienia, to jednak jest o wiele bardziej efektywnym sposobem depilacji w porównaniu do innych, zwłaszcza domowych sposobów. Dlaczego nadal warto przeprowadzać zabieg depilacji laserowej u profesjonalistów i na co należy przygotować się w przypadku chęci poddania się temu zabiegowi?

Obecnie nadal krąży wiele mitów, jeśli chodzi o depilację laserową. Dotyczą one w większości przypadków urządzeń starszego typu, które miały ograniczone możliwości. Depilacja laserowa opiera się na skupianiu wiązki lasera na melaninie. Melanina to barwnik zawarty w skórze i we włosach. Odpowiada ona między innymi za ciemne zabarwienie skóry po opalaniu się. Takie działanie laserowego światła ma więc pewne ograniczenia. Przede wszystkim w przypadku starszych urządzeń nie było możliwe przeprowadzenie zabiegu u osób z bardzo ciemną karnacją lub u tych, które dość niedawno się opalały. W takich sytuacjach światło laserowe nie mogło skupić się wyłącznie na melaninie zawartej w mieszkach włosowych, co groziło podrażnieniami. Problemem były również jasne włosy, które zawierały zbyt mało melaniny. Dawne zabiegi depilacji laserowej opisywane były ponadto jako dość niekomfortowe. Związane było to zazwyczaj z dość wysoką temperaturą, która mogła być efektem zastosowania laserowego światła – o tym więcej tutaj: http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/marzysz-o-bezpiecznej-i-trwalej-depilacji-postaw-na-wyjatkowy-laser-vectus-w-clinica-cosmetologia/569790. Dawne metody dość rzadko pozwalały na całkowite usunięcie niechcianego owłosienia, zazwyczaj rezultat utrzymywał się przez kilka lat.

Jak wygląda obecnie zabieg depilacji laserowej? W porównaniu do tego typu zabiegów obecnie można liczyć na o wiele lepsze efekty oraz na zdecydowanie wyższy komfort, jeśli chodzi o sam sposób przeprowadzania depilacji. Przykładem jest między innymi laser Vectus. Zastosowana w tym przypadku technologia pozwala na zachowanie znacznie wyższych standardów. Dzięki automatycznemu pomiarowi melaniny w trakcie zabiegu możliwe jest bardziej precyzyjne dopasowanie mocy urządzenia do konkretnego przypadku. W takiej sytuacji możliwe jest usuwanie znacznie jaśniejszych włosów, niż w przypadku starszych urządzeń, które nie miały tego typu czujników. Możliwe jest również usuwanie niechcianego owłosienia u osób, które dość niedawno opalały się. Laser Vectus jest laserem diodowym, co jest nową możliwością jeśli chodzi o depilację laserową. Taka technologia zapewnia większe bezpieczeństwo oraz niejednokrotnie skraca czas potrzebny zarówno na trwałe usunięcie włosów, jak i samo trwanie jednego zabiegu.

W przypadku nowocześniejszych urządzeń, takich jak laser Vectus, możliwe jest również uzyskanie znacznie wyższego komfortu podczas trwania zabiegu. Wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu chłodzenia skóry, dzięki czemu znika uczucie pieczenia. Istotne jest w tym przypadku, że chłodzenie w przypadku lasera Vectus zastosowane jest nie tylko w czasie stosowania światła laserowego, ale także po nim. Dzięki zastosowaniu czujnika melaniny zminimalizowana zostaje także możliwość podrażnienia skóry.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Depilacja laserem – trwałe usuwanie owłosienia

Osoby, które chcą zdecydować się na depilację laserem muszą mieć na uwadze to, że jest to opcja przeznaczona głównie dla osób, które odnotowały liczne podrażnienia na skórze po tradycyjnej depilacji. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często, dlatego też na pewno warto czasami zdecydować się na depilację przy użyciu nowoczesnego lasera. Takie zabiegi muszą być jednak co jakiś czas powtarzane, aby trwale usunąć owłosienie, które występuje na danych częściach ciała w nadmiernych ilościach.

Depilacja bikini

Panie bardzo często decydują się w dzisiejszych czasach na depilację bikini. Dzięki temu mają pewność, że spod kostiumu kąpielowego na basenie, czy też spod stroju plażowego nie będą wystawały włosy, a więc nie będzie żadnych powodów do skrępowania. Zabieg depilacji laserowej jest bezbolesny, pacjentki nie odczuwają podczas jego przeprowadzania dyskomfortu, z biegiem czasu powtarza się go w coraz mniejszych ilościach, aż nadmierne owłosienie nie będzie dokuczało zainteresowanym klientkom.

Próba laserowa 

Depilacja laserem poprzedzona musi być zawsze próbą laserową na skórze pacjentek, aby zobaczyć, czy na skórze nie pojawią się żadne podrażnienia. Do takich sytuacji nie dochodzi jednak często, energia wyzwalana przez laser skutecznie niszczy melaninę, która znajduje się wewnątrz włosów, a dzięki temu ulegają one zniszczeniu i są niwelowane do bardzo małych rozmiarów, aż w końcu znikają. W ten sposób najłatwiej można pozbyć się wszelkich problemów związanych z nadmiernym owłosieniem na ciele.

Sposoby na ujędrnianie skóry

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że obwisła skóra może nas bardzo postarzać. Są ludzie, których ciała wyglądają znacznie lepiej niż innych. Jak oni to robią? Dbają o ciało przez cały rok, a nie tylko przed sezonem bikini. Co zrobić, gdy zwiotczała skóra zaczyna nam zwisać? Nawet najlepszy zabieg nie zastąpi codziennej pielęgnacji, aby osiągnąć jędrność ciała i skóry. W rzeczywistości, jeśli poświęcimy pięć minut dziennie, rano i wieczorem, na masaż i balsam, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie ujędrnianie skóry. Liczy się regularny masaż. Łącząc kilka aktywności, możesz cieszyć się pięknym, jędrnym ciałem niezależnie od pory roku i czuć się w nim najlepiej.

Oto kilka zasad, które warto wdrożyć, aby osiągnąć ten cel. Osoby, które preferują proste i szybkie rozwiązania przydatne okazują się akcesoria: gąbki, szczotki oraz specjalne szorstkie rękawice. Ta ostatnia metoda jest z pewnością bardziej ekonomiczna, ponieważ takie rękawice lub gąbki wytrzymają długo. Ale przyjemność z używania aromatycznego peelingu jest częścią domowego spa, które każdy z nas mógłby wykonywać. Warto wiedzieć, że obwisła skóra po odchudzaniu złuszcza się podczas zabiegu, co stymuluje krążenie krwi i limfy. Jest to również jeden z masaży, który można wykonywać raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.

Warto wiedzieć, że wiotka skóra wygląda znacznie gorzej niż jędrna i elastyczna. Nawet najszczuplejsza kobieta, która ma nadmiar skóry po odchudzaniu nie będzie wyglądać tak dobrze jak kobieta o lśniącej i gładkiej skórze. Już na początku jesieni skóra po odchudzaniu na ciele może być, podobnie jak na twarzy, sucha i pozbawiona nawilżenia. Jeśli balsamy nawilżające nie są dla nas wystarczające, należy sięgnąć po gęściejsze konsystencje, takie jak masło lub kremy. W ciągu dnia nakłada się balsamy ujędrniające, które często mają stymulujący zapach. Wśród ich aktywnych składników należy szukać kofeiny. Sprawiają one, że obwisła skóra na brzuchu, obkurcza się. Połączone techniki masażu też są najlepsze. Innymi słowy, oprócz opieki domowej, warto udać się do gabinetu na masaże.

Pierwsze oznaki starzenia się – zmarszczki

Zmarszczki, które z wiekiem coraz częściej pojawiają się na twarzy, szyi i dekolcie to pierwsza oznaka starzenia się. Zmarszczki nie tylko przypominają nam o tym, że jesteśmy coraz starsi, ale też zmieniają niekorzystnie nasze rysy twarzy. To dlatego tak bardzo ich nie lubimy i staramy się zarówno z nimi walczyć, jak i im zapobiegać.

Najbardziej widoczne są zmarszczki wokół ust, wokół oczu oraz na czole. O ile drobne zmarszczki mimiczne wokół oczu mogą nam nadać przyjemny wyraz twarzy, to tyle na przykład lwie zmarszczki czyli pionowe bruzdy między brwiami sprawiają, że wyglądamy groźnie. Z kolei charakterystyczne pionowe bruzdy biegnące od kącików ust w dół nadają nam bardzo smutny wygląd.

Na pewno podejmujesz wiele prób zapobiegania zmarszczkom i testujesz domowe sposoby na ich likwidację, wklepując liczne kremy, nawilżając twarz i regularnie złuszczając naskórek. Niestety takie sposoby mogą przeciwdziałać zmarszczkom, ale nie zredukują już tych, które się pojawiły. Jeśli zmniejszanie widoczności zmarszczek poprzez stosowanie ujędrniających kremów nie jest dla Ciebie wystarczające, to zapoznaj się z możliwościami jakie daje medycyna estetyczna.

Profesjonalne zabiegi skutecznie likwidują zmarszczki wokół oczu, ust, na czole i w innych partiach twarzy i ciała, bo w przeciwieństwie do stosowanych na co dzień kosmetyków, działają nie tylko na zewnętrzną warstwę skóry, ale docierają do jej głębokich warstw. Ponieważ zmarszczki w okolicach oczu pojawiają się najszybciej, już nawet u młodych dziewczyn, to zaproponujemy odpowiednie zabiegi na ten właśnie obszar twarzy. Zastanawiasz się jak zlikwidować zmarszczki pod oczami? Oto odpowiedź!

Zmarszczki pod oczami zabiegi to przede wszystkim zabiegi z użyciem botoxu. Z jego pomocą można szybko zlikwidować niewielkie bruzdy i drobne zmarszczki. Iniekcja jest bezbolesna, a zabieg krótki i bezpieczny dla zdrowia. Jedynym minusem zabiegu jest fakt, ze efekt utrzymuje się zaledwie kilka miesięcy i trzeba go regularnie powtarzać. Z drugiej strony nie jest to zabieg drogi i większość osób może sobie na niego pozwolić.

Równie dobrze jak botox działa kwas hialuronowy. Substancja ta radzi sobie doskonale nawet z głębokimi zmarszczkami. Kwas hialuronowy wypełnia naskórek, stymuluje skórę do produkcji kolagenu i poprawia jej wygląd. Po zabiegu skóra wygląda promiennie i dużo młodziej.

Bardzo skuteczne są też zabiegi z użyciem lasera. Niestety laserowe usuwanie zmarszczek cena jest dość wysoka, jednak jest to zabieg, który przynosi trwały efekt. Laser poprawia gęstość skóry, zwiększa jej elastyczność i jędrność. Po zabiegu skóra staje się wygładzona i zyskuje zdrowy wygląd. Zabieg laserowy jest najlepszą metodą w leczeniu kurzych łapek.

Laserem na blizny potrądzikowe

W czasach, gdy technologia jest tak bardzo rozwinięta, pojawiają się coraz to nowe możliwości, dzięki którym można upiększyć swoje ciało. Wiele osób boryka się z problemem blizn potrądzikowych. Dziś, można zakupić wiele kremów oraz maści, które mogą zlikwidować takie ślady. Jednak często powyższe preparaty nie są w stanie pomóc. Laserowe usuwanie blizn po trądziku jest najefektywniejszym rozwiązaniem. W przypadku, gdy blizny po trądziku domowe sposoby nie dają wystarczających rezultatów, wówczas warto skorzystać z Palomar Emerge. Usuwanie blizn po trądziku wyżej wymienionym urządzeniem jest możliwe – sprawdź jak usunąć blizny skutecznie.

Mikrozwiązki światła lasera odpowiednio stymulują skórę. Palomar Emerge w sposób całkowicie bezpieczny, narusza pewne miejsca na skórze, żeby ta zaczęła się odnawiać. Laserowe usuwanie blizn cena jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym. Warto wiedzieć, że wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się, jak się pozbyć blizn po trądziku? Wyżej wymieniony zabieg, właśnie za pomocą naturalnego procesu gojenia, stymuluje odnowę i regenerację skóry. Laserowe leczenie trądziku jest oczywiście bardzo bezpieczne. Przebarwienia po trądziku zostają zmniejszone lub nawet całkiem wyeliminowane. Usuwanie blizn laserem jest bardzo efektywne, nowatorskie oraz skuteczne. Zabieg przebiega w bardzo komfortowych warunkach. Leczenie blizn potrądzikowych może się również odbyć za pomocą zabiegu o nazwie Harmony XL pro NIR. Ta metoda sprawia, iż dochodzi do właściwego kurczenia się włókien kolagenowych. Stara tkanka zostaje zastąpiona nową. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych nie jest inwazyjne. Jak zlikwidować blizny po trądziku?

 Pollogen Legend jest następną, nowatorską technologią. Harmony XL pro NIR, sprawia, iż skóra zaczyna produkować nowe włókna elastyny i kwas hialuronowy. Dzięki takiemu zabiegowi, skóra się wygładza, wygląda piękniej i zdrowiej. Leczenie trądziku dzięki technologiom XXI wieku jest oczywiście możliwe. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych może mieć miejsce w przypadku zarówno kobiet jak i mężczyzn. Harmony XL pro NIR może usunąć różne przebarwienia po trądziku.

Domowe sposoby na erekcję

Problemy ze wzwodem są źródłem bardzo dużej frustracji dla każdego mężczyzny, który ich doświadczył. Warto jednak pamiętać, że istnieją proste, naturalne sposoby, pomagające w podniesieniu potencji. Nie zawsze trzeba w tym celu sięgać po preparaty, takie jak viagra.

 

Istnieje wiele przyczyn, wpływających na obniżenie potencji. Takie skutki ma stresujący styl życia, czynniki psychologiczne, problemy ze zdrowiem, a także złe relacje z partnerką. Najprostszy domowy sposób na erekcję to zadbanie o ogólną kondycję organizmu. Oznacza to przede wszystkim odpowiednią dietą oraz aktywność fizyczną.

 

Dieta, która poprawi sprawność, powinna być przede wszystkim lekka. Problemy z potencją często są związane ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi, dlatego warto wykonać podstawowe badania. Na zdrowie korzystnie wpłynie również umiarkowany wysiłek fizyczny. Pod tym względem nie należy jednak nigdy przesadzać. Bardzo intensywne ćwiczenia mogą doprowadzić do wyczerpania. W takiej sytuacji organizm po prostu nie znajdzie wystarczających sił i współżycie nie będzie satysfakcjonujące.

 

Domowe sposoby na wzwód obejmują także relaks. Stan napięcia jest dla wielu mężczyzn poważną przeszkodą w osiągnięciu erekcji. Taka sytuacja może być spowodowana stresującą pracą, ale także obawami przed niepowodzeniem w łóżku. Pomocne okaże się stworzenie przyjemnej, rozluźniającej atmosfery. Zamiast stresować się problemami z potencją, warto skupić się przede wszystkim na przyjemnej chwili. Dużym ułatwieniem będą także dobre relacje z partnerką, która będzie cierpliwa i wyrozumiała.

 

Używki a erekcja

 

Bardzo poważnym wrogiem męskiej potencji jest palenie papierosów, a także picie zbyt dużych dużych ilości alkoholu. Nikotyna wykazuje działanie, które polega na zwężaniu naczyń krwionośnych, co pogarsza krążenie i przekłada się na kłopoty ze wzwodem. Sytuacji nie poprawi alkohol. Działanie tej używki jest bardzo złudne. Z jednej strony pobudza ona pożądanie, z drugiej znacznie zmniejsza potencję. Dlatego lepiej ograniczyć się do jednej lampki wina. Taka ilość pomoże się rozluźnić i jednocześnie nie wpłynie negatywnie na potencję.

 

Domowe sposoby na erekcję obejmują także różne substancje, uznawane za afrodyzjaki. W powszechnym przekonaniu takie działanie wykazują między innymi owoce morza. Niestety w naszym kraju trudno dostać je w świeżej postaci. Zamiast tego, można zdecydować się na przyprawy o naturalnym, pobudzających działaniu, takie jak imbir oraz żeń-szeń. Medycyna nie potwierdziła oficjalnie ich korzystnego wpływu na potencję, ale są stosowane przez wielu mężczyzn, którzy są zadowoleni z efektów.

 

Nawet kilka prostych zmian w stylu życia może spowodować poprawę potencji. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na czynniki psychologiczne. Stresujący styl życia na pewno nie pomoże w osiągnięciu satysfakcjonującego życia seksualnego. Równie niekorzystny wpływ mają niezdrowe używki. Dlatego warto zatroszczyć się o swoją kondycję, a także wykonać podstawowe badania, które wykluczą poważniejsze problemy ze zdrowiem.

Henna brwi krok po kroku

Jeżeli pragnie się w jakiś sposób podkreślić oprawę oczu i podkoloryzować brwi henna nada się do wykonania tego zadania najlepiej. W ostatnich latach henna brwi staje się coraz bardziej popularna. Trend ten tylko pozornie jednak jest nowy – w rzeczywistości henny używali już mieszkańcy starożytnego Wschodu, którzy kilka tysięcy lat temu odkryli, że liście lawsonii bezbronnej świetnie sprawdzają się jako barwnik. Oczywiście, na przestrzeni wieków zmieniały się formy występowania henny, obecnie substancja ta jest możliwa do nabycia właściwie w każdej aptece czy drogerii w naprawdę wielu różnych wariantach.

Hennę brwi można wykonać samodzielnie w domu, nie trzeba wcale przepłacać u kosmetyczki, która pobierze opłatę nie tyko za wykorzystane produkty, ale także za usługę, jednak coraz więcej kobiet decyduje się na hennę w profesjonalnej placówce. Aby jednak skutecznie i szybko pofarbować brwi, warto się zawczasu odpowiednio przygotować, by uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji. Do wykonania zabiegu potrzebna jest oczywiście henna do brwi, sproszkowana bądź w formie kremu, zanim jednak nałoży się ją na włoski, należy sprawdzić, czy nie ma się uczulenia. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań dermatologicznych do stosowania tego barwnika, można przystąpić do pracy. Przed tym, jak zostanie nałożona henna na brwi, trzeba rozrobić ją wcześniej w miseczce bądź niewielkim kubeczku. Gdy już zmiesza się hennę z aktywatorem i odczeka się piętnaście minut, należy przy pomocy pędzelka bądź patyczka do uszu nałożyć substancję na brwi. Po zakończeniu farbowania, trzeba odczekać kilkanaście minut, a następnie zmyć substancję ciepłą wodę i mydłem bądź płynem do demakijażu. Panie, które pierwszy raz planują pofarbować sobie brwi, mogą się zastanawiać jaka jest najlepsza henna do brwi dostępna na polskim rynku. Można dostać wiele dobrych kosmetyków, ważne jest jedynie to, by w swoim składzie nie miały one uczulającego alergenu PDD.

Domowe sposoby na wrzody

Wrzody żołądka mogą pojawić się nagle. Najczęściej manifestują się one dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego w czasie do dwóch godzin po posiłku. To właśnie wtedy pokarm trawiony jest w żołądku i przechodzi do dwunastnicy. Tam najczęściej powstają nadżerki, nazywane wrzodami.

Domowe sposoby na wrzody obejmują najczęściej działania profilaktyczne. Mogą one także zadziałać w przypadku, gdy nadżerki są jeszcze niewielkie. Jeśli pojawiły się takie dolegliwości, jak krwawienie z przewodu pokarmowego lub bardzo silne bóle żołądka, sposoby domowe rzadko są wystarczającą pomocą.

Dobrym sposobem, by uniknąć bólu po posiłkach jest odpowiednia dieta. Warto zaniechać spożywania produktów powodujących dolegliwości. Menu nie musi być bardzo ścisłe – kiedyś uważano, że spożywać można jedynie ziemniaki i mleko. Obecnie okazuje się, iż produkty mleczne początkowo zmniejszają wydzielanie kwasu żołądkowego, co rzeczywiście przynosi pewne efekty, jednak potem mleko jest powodem nadmiernego wydzielania, ponieważ zawiera wapń i duże ilości białka. Mleko, zwłaszcza krowie, nie jest już tak zalecane. W diecie powinny się za to znaleźć niekwaśne owoce i warzywa. Warto je spożywać w przetworzonych formach, ponieważ świeże mogą podrażniać żołądek. Szczególnie polecanym owocem jest banan, który ma zneutralizować działanie kwasu, co jest pożądane w przypadku nadmiernej jego produkcji przez żołądek.

Domowy sposób na wrzody to również stosowanie odpowiednich ziół. Wśród polecanych można znaleźć nasiona kozieradki, siemię lniane, rumianek, a nawet melisę. Część z nich ma za zadanie osłonić ścianę żołądka przed niszczącym działaniem kwasu, inne mają działanie także uspokajające – jak powszechnie wiadomo nadmiar stresu bardzo przyczynia się do powstawania wrzodów. Oprócz samodzielnego parzenia ziół, można również zakupić gotowe preparaty w formie kapsułek, co jest bardzo wygodną formą.

Naturalny sposób na wrzody w sytuacji, gdy powodem choroby jest bakteria Helicobacter pyroli, nie istnieje. Można jedynie zastosować profilaktykę w przypadku, gdy jeszcze nie doszło do zakażenia. W tym celu warto wzbogacić swoją dietę w produkty bogate w witaminę C i inne substancje odżywcze, by wzmocnić odporność organizmu. W przypadku wykrycia bakterii, pomocna jest jedynie terapia antybiotykiem zapisanym przez lekarza. Warto jednak pamiętać, że sama obecność tego drobnoustroju nie przesądza jeszcze o tym, iż spowoduje on wrzody żołądka. Dopiero kiedy środowisko staje się przyjazne dla rozwoju Helicobacter pylori, może dojść do jej nadmiernego rozrostu i wrzodów.

Naturalną metodą w przypadku wrzodów spowodowanych stresem jest tak zwany biofeedback. Polega on na próbie kontrolowania własnego ciała poprzez specjalne ćwiczenia. Pomaga on między innymi w wyrównaniu tętna w sytuacjach stresowych. Początkowe stosowanie tej metody powinno przebiegać pod kontrolą specjalisty. Potem można stosować te sposoby w domu – wystarczy kupić specjalne urządzenie. W celu minimalizowania stresu może pomóc także słuchanie specjalnej muzyki relaksującej.

Jak naturalnie powiększyć piersi?

Piękny, zadbany i jędrny biust to duma i marzenie każdej kobiety. Jednak nie każda z pań została obdarzona przez naturę obfitymi krągłościami. Niekiedy mały biust staje się przyczyną dyskomfortu i kompleksów. Istnieją jednak naturalne sposoby, pozwalające ujędrnić i delikatnie powiększyć piersi (przeczytaj jak powiększyć biust niżej).

Po pierwsze pielęgnacja

Nawet niewielki biust będzie wyglądał pięknie, jeśli będzie zadbany. Pamiętajmy, żeby zawsze nosić odpowiednio dobrany stanik, o starannie dopasowanym obwodzie i wielkości miseczek. Nie tylko pięknie wyeksponuje on kobiece krągłości, ale także zapobiegnie opadaniu i deformowaniu się piersi. Aby biust długo zachował naturalny kształt i jędrność warto też wykonywać regularne ćwiczenia podnoszące piersi. Nie powiększą one biustu, ale poprawią jego jędrność i kształt, dzięki czemu będzie wydawał się pełniejszy. Najlepsze efekty przynoszą wszelkiego rodzaju ćwiczenia na klatkę piersiową, takie jak pompki czy ćwiczenia z hantlami. Najprostszym, ale efektywnym ćwiczeniem jest złożenie dłoni jak do modlitwy na wysokości mostka i mocne naciskanie. Nie wolno też zapominać o odpowiednich zabiegach pielęgnacyjnych. Piersi należy ujędrniać naprzemiennymi natryskami z ciepłej i chłodnej wody, a po starannym osuszeniu natrzeć odpowiednim preparatem pielęgnacyjnym – na przykład kremem Frashe. Specjalne składniki na piersi zawarte w kremie nie tylko ujędrnią go, ale także podniosą i wypełnią. Jeśli poddajemy się kuracji kremem systematycznie i regularnie, już po miesiącu zobaczymy pierwsze efekty.

Ubraniowe sztuczki

Mały biust można powiększyć optycznie także za pomocą odpowiedniego stroju i bielizny. Wskazane będą wszelkiego rodzaju staniki push up oraz bardotki, które zbierają i unoszą biust czyniąc go większym i pełniejszym. Dobre efekty może przynieść także stosowanie specjalnie skrojonego gorsetu unoszącego piersi. Biust warto też podkreślać odpowiednim krojem ubrań – wskazane będą niezbyt głębokie dekolty w serek oraz dopasowane kroje zamiast tych obszernych typu oversize. Pamiętajmy, że tylko działając wielotorowo, czyli łącząc ubiór z odpowiednią pielęgnacją, uzyskamy trwały i zachwycający efekt pełnego, jędrnego biustu.

Jak pozbyć się pryszczy z twarzy?

     Pryszcze występują na skórze większości nastolatków i u znacznej liczby dorosłych osób. Niektóre osoby mają szczęście i doświadczają okresowych wyprysków, podczas gdy inni mogą doświadczać (przewlekłych) problemów. Obecność pryszczy na skórze, zwłaszcza twarzy, może powodować niepokój i zakłopotanie. Zatem należy używać specjalnych preparatów do cery trądzikowej.

Leczenie pryszczy może szybko pomóc w przezwyciężeniu jego emocjonalnych i psychologicznych efektów. Pomimo, że pryszcze nie są same w sobie złe dla zdrowia to żyjąc z nimi, zwłaszcza, jeśli są trwałe i stają się długotrwałym problemem, mogą być tak samo niszczące emocjonalnie, jak życiem z przewlekłą chorobą.

Badania wykazały, że osoby z przewlekłymi pryszczami bardziej narażone są na depresję. Eksperci twierdzą, że trądzik powinien być leczony szybko, zwłaszcza, jeśli dana osoba jest podatna na takie zmiany skórne.

Jak pozbyć się pryszczy z twarzy?

    Naukowcy donoszą, że produkty mleczarskie i produkty o wysokim indeksie glikemicznym zwiększają ryzyko rozwoju wyprysków.  Sugerują oni, że stosowanie odpowiedniej diety może pomóc zmniejszyć liczbę i nasilenie trądziku. Ponadto takie działania jak wyciskanie pryszczy powoduje ryzyko, zwiększenia objawów, powodując poważne zablokowanie, gorszy obrzęk i zaczerwienienie twarzy.

    Twarz należy myć dwa razy dziennie – nie częściej łagodnym środkiem myjącym. Ponadto trzeba starać się powstrzymywać się od dotykania twarzy rękami. Jeśli używa się telefonu, nie wolno dotykać nim skóry twarzy ponieważ może to mieć wpływ na przenoszenie sebum.

    Ręce i paznokcie powinny być zawsze czyste. Okulary natomiast zbierają resztki łoju i skóry, dlatego regularnie należy je czyścić. Trzeba także upewnić się, że cały makijaż przed snem został usunięty. Do zmywania makijażu należy używać naturalnym substancji, które nie powodują dodatkowego podrażnienia skóry trądzikowej. Bardzo ważne jest leczenie trądziku dobrą maścią.

   Jednak, gdy pojawią się pryszcze, które nie poddają się domowemu leczeniu, trzeba użyć skutecznych środków, które wyleczą nie powodując nadmiernego wysuszenia i łuszczenia się skóry. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie kremu na pryszcze Sevolium, który bogaty w ziołowe wyciągi z lukrecji, fiołka trójbarwnego i nagietka dokładnie oczyści skórę. Działanie przeciwzapalne tych roślin delikatnie a zarazem korzystnie dla cery usunie przyczynę powstawania pryszczy a nie tylko same objawy. Wystarczy dwa razy dziennie nałożyć na twarz krem Sevolium i cieszyć się gładką i zdrową skórą.

 

Czarnuszka siewna – jak stosować?

Czarnuszka siewna to znane obecnie zioło, które może być zażywane w przypadku wielu dolegliwości. Niektórzy polecają ją nawet jako środek na każdą chorobę, ponieważ czarnuszka zawiera wiele prozdrowotnych substancji. Jak stosować czarnuszkę siewną i w jakich przypadkach warto to robić?

Czarnuszka siewna może być stosowana jako środek zapobiegający przeziębieniom i grypie. Nie tylko działa dobrze na stan układu odpornościowego, ale także samodzielnie zwalcza wiele rodzajów wirusów, bakterii i grzybów. Stosując czarnuszkę regularnie można więc uchronić się przed wieloma schorzeniami. Antybakteryjne działanie czarnuszki można wykorzystać w przypadku wrzodów żołądka. Obecnie wiadomo, że bakteria Helicobacter pylori może przyczyniać się do występowania wrzodów. Czarnuszka wpływa pozytywnie na stan śluzówki i niszczy bakterie, dzięki czemu możliwe jest załagodzenie choroby wrzodowej (na tej stronie jest wszystko opisane).

Czarnuszka jest wykorzystywana również jako środek przeciwko dolegliwościom występującym w przypadku chorób autoimmunologicznych. Jest to możliwe dzięki czemu, że czarnuszka stabilizuje działanie układu odpornościowego. Czarnuszka może być stosowana w przypadku alergii, ponieważ zmniejsza ona wydzielanie histaminy. Również objawy astmy mogą zostać złagodzone przy regularnym stosowaniu czarnuszki. Zioło te ma niestety niekorzystny wpływ na kobiety w ciąży.

Jak stosować czarnuszkę? Czarnuszkę można stosować na co dzień po prostu dodając ją do różnych potraw. W tym celu należy kupić całe nasiona tej rośliny i po prostu je zmielić. Niektórzy stosują ją po prostu zamiast pieprzu, inni dodają do wypieków takich jak chleb czy bułki. Jeśli chce się przeprowadzić kurację przy pomocy czarnuszki, najlepiej zdecydować się na napar, nalewkę lub olej.

Czarnuszka może być stosowana jako środek oczyszczający wątrobę. Najlepiej wtedy połączyć ją z innymi ziołami, wykazującymi podobne właściwości. Tak dzieje się w przypadku preparatu Hepa Vitale. Znaleźć tam można między innymi ostropest plamisty, który jest znany ze swoich ochronnych właściwości oraz babkę płesznik, źródło błonnika witalnego.

Czy to rzeżączka? Sprawdź!

Ropny wyciek z cewki moczowej? Ból przy oddawaniu moczu? Upławy u kobiet? Uważaj! To może być rzeżączka – jedna z najczęściej występujących chorób przenoszonych drogą płciową. Nie lekceważ tych objawów – zignorowane mogą prowadzić do poważnych komplikacji.

Nie jest trudno o zarażenie się tą chorobą. Ta dolegliwość może dotknąć nawet dzieci. U noworodków występuje rzadko – jest bowiem zależna od występowania rzeżączki u kobiety w ciąży. Dziecko może zakazić się podczas porodu drogą naturalną. Dlatego wszystkie kobiety w ciąży w szczególności powinny dbać o swoją higienę i być w stałym kontakcie z ginekologiem. U noworodków rzeżączka objawia się najczęściej rzeżączkowym zapaleniem spojówek.

Osoby dorosłe zarażają się rzeżączką poprzez kontakty seksualne. Klasyczny kontakt dopochwowy to najczęstsza przyczyna zakażeń u osób heteroseksualnych. Ale takie spowodować może również kontakt oralny, a w przypadku homoseksualistów także kontakty analne czy doodbytnicze. Ryzyko zakażenia niesie także niehigieniczny tryb życia – używanie tego samego ręcznika, pościeli, czy bielizny przez wiele osób zwiększa prawdopodobieństwo zarażenia. Warto zaznaczyć, że częściej – ze względu na budowę ciała – choroba ta dotyka kobiet niż mężczyzn – sprawdź więcej tutaj: http://rzezaczka.edu.pl/leczenie-rzezaczki-kobiet-mezczyzn/.

Po czym poznać, że doszło do zakażenia rzeżączką? Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn objawami rzeżączki są ból i pieczenie przy oddawaniu moczu. Kobietom, które zaobserwowały u siebie ropne upławy, a także zaburzenia cyklu miesiączkowego, czyli nieregularne krwawienia, bądź plamienia, powinna zapalić się w głowie czerwona lampka. Dodatkowymi objawami rzeżączki u mężczyzn są ropna wydzielina z cewki moczowej, a także pieczenie podczas wzwodu.

Zaobserwowałeś u siebie te objawy? To nie koniec świata – musisz jak najszybciej udać się do wenerologa, który dobierze odpowiednie leczenie, dzięki czemu całkowite pozbycie się tego problemu będzie możliwe. Najważniejsze jest jednak, aby nie bagatelizować problemu. Nieleczona rzeżączka może prowadzić do komplikacji i wielu powikłań. Nie wspominając już o tym, że można zarazić nią kolejnych partnerów seksualnych. Do najczęstszych powikłań, występujących zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, należą: rzeżączkowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, rzeżączkowe zapalenie wsierdzia, zespół stawowo-skórny, a także Zespoły Fitza, Hugha i Curtisa. Brzmi groźnie? Takie właśnie jest. Dlatego leczenie jest niezbędne.

Sposoby leczenia rzeżączki są różne i zależą od miejsca, w którym występuje. Najczęściej lekarze stosują metodę antybiotykową. Ta metoda wykazuje największą skuteczność, niemniej jednak są przypadki, kiedy nie pomaga – sprytne genokoki coraz częściej uodparniają się na antybiotyki. Po skończonym leczeniu należy zatem zrobić jeszcze test kontrolny.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie zarażenie rzeżączką? Po pierwsze – nie zwlekać. Po drugie – zrobić test. Specjalnie dla Was powstał test na rzeżączkę firmy Lifemedica. To test, na który można liczyć – zapewnia wysoki procent dokładności. Test jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu można wykonać go samodzielnie w domu, zachowując dyskrecję, która w takich przypadkach jest niezwykle ważna dla chorego. Jeśli zauważysz u siebie podobne objawy do tych opisanych powyżej – nie zwlekaj – zrób test! Być może to tylko fałszywy alarm, a być może coś co zdeterminuje Cię, do tego, aby pokonać wstyd, związany z niekomfortowym problemem i udać się do lekarza, by całkowicie pozbyć się niechcianej choroby.

 

Hemoroidy – czy domowe sposoby są skuteczne?

Hemoroidy czyli inaczej żylaki odbytu to uciążliwa i bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Można spróbować leczyć ją domowymi sposobami, jednak tylko na samym początku kiedy dopiero pojawiają się objawy – czyli świąt i pieczenie. Jeżeli hemoroidy są nasilone lub hemoroidy wystają z odbytu wtedy trzeba niezwłocznie udać się do lekarza. Lekarz od hemoroidów skutecznie pomoże.

Jak się pozbyć cellulitu z ud?

Cellulit to często bardzo widoczny problem. Dlatego też wiele kobiet decyduje się na domowe sposoby, które pozwalają na samodzielne zmniejszenie tego typu zmian. Jak pozbyć się cellulitu z ud i czy zawsze można zrobić to samemu?

Co na zmarszczki pod oczami?

Wybierając krem pod oczy trzeba zapoznać się z listą składników, aby upewnić się, że nadają się do danej skóry i nie spowodują reakcji alergicznej. Naturalne kosmetyki najczęściej nie powodują skutków ubocznych i można je swobodnie stosowań bez obawy, że dojdzie do pogorszenia stanu skóry.

Depilacja laserowa Gdańsk

Efekty mają dla kobiet duże znaczenie, szczególnie w przypadku ich wyglądu zewnętrznego. Starają się być pod tym względem bardzo dokładne. I to w dużym stopniu ma wpływ na to, jak prezentują się każdego dnia. W tym celu wyszukują odpowiednie rozwiązania, dzięki którym mogłyby jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie i urodę. Możliwości ogromne w tym kierunku zapewnia także salon kosmetyczny i salony piękności. Właśnie w nich widzimy, jak pracownicy są wyposażeni w odpowiednie urządzenia i maszyny.

Kłykciny kończyste a HPV

Skutkiem zakażenia wirusem HPV są kłykciny kończyste, które powodują zmiany w okolicy genitaliów. Dwa typy wirusów HPV powodują tę chorobę, która powoduje wykwity na błonach śluzowych i skórze. Najczęściej możemy zauważyć wykwity po stosunku seksualnym. 

Właściwości lecznicze czystka

Czystek to zioło, które znane jest od setek lat, jednak dopiero jakiś czas temu stało się znane szerszemu gronu z uwagi na swoje niezwykłe właściwości lecznicze. Choć roślina ta w swoim składzie nie zawiera witamin oraz zbyt wielu składników mineralnych, to jednak jest prawdziwą skarbnicą polifenoli, czyli bardzo silnych antyoksydantów, które pomagają zahamować proces starzenia się organizmu, poprzez walkę z wolnymi rodnikami. Jak działa czystek i jakie cenne dla zdrowia właściwości wykazuje ta roślina?

Dlaczego warto robić dopochwowe USG?

Niezwykłym przełomem w ginekologii stało się stworzenie sondy dopochwowej umożliwiającej badanie usg narządów rozrodczych kobiet. Obecnie w wielu gabinetach istnieje to urządzenie, staje się ono elementem całego badania. Pozwala lekarzowi sprawdzić stan jajników, czy zbadać błonę śluzową macicy oraz wykryć nieprawidłowości i choroby(nowotwory, guzki, torbiele) we wczesnym stadium. Jedną z często diagnozowanych jest nadżerka, która może zostać wykryta zanim jeszcze pacjentka poczuje niepokojące objawy. Dzięki temu precyzyjnemu badaniu można rozpocząć leczenie w początkowym etapie wielu chorób narządów rozrodczych kobiet, co pozwala na szybkie i całkowite leczenie pozbawione powikłań.

Kiedy wykonuje się badanie USG dopochwowe?

Przyjmuje się, że takie badanie powinna wykonywać każda kobieta, która nie jest już dziewicą. Istnieje możliwość wykonania tego typu badania nawet u kobiet, które jeszcze nie współżyły, należy jednak poinformować o tym lekarza, który zadecyduje jaka metoda badania będzie najbardziej odpowiednia. Wielu lekarzy zaleca, aby USG dopochwowe odbywało się przy każdym badaniu, jednak nie każdy gabinet jest wyposażony w odpowiednie urządzenie. Badanie to powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku. Jednak w przypadku występowania niepokojących objawów oraz oznak chorobowych, pacjentka w pierwszej kolejności powinna zdecydować się na USG, które pozwoli na ocenę narządów rozrodczych. Wskazaniami do tego badania są: częste bóle zlokalizowane w podbrzuszu, ostre bóle miesiączkowe, nieregularne krwawienia, zaburzenia miesiączki, podejrzenie zespołu policystycznych jajników.

Na co zwrócić uwagę podczas badania?

Niektóre kobiety obawiają się tego, że USG dopochwowe jest bolesne, bądź może doprowadzić ono do zarażenia się chorobami pacjentek, które miały wykonywane badanie tym samym sprzętem. W celu uspokojenia się, warto zwrócić uwagę czy lekarz nakłada na sondę prezerwatywę. W środowisku ginekologicznym jest to wymagane, właśnie to zabezpieczenie chroni pacjentkę przed infekcjami, czy zarażeniem się chorobami innych pacjentek, przenoszonymi drogą płciową. USG dopochwowe jest zazwyczaj bezbolesne. Podczas niego mogą wystąpić lekkie dolegliwości bólowe, warto powiedzieć lekarzowi jeśli wystąpią one podczas badania. Ważne jest to, aby na czas USG rozluźnić się i nie napinać mięśni kegla, ponieważ może to utrudnić badanie oraz powodować dyskomfort i ból podczas badania. Badanie USG dopochwowe może być wykonane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak jeśli dany gabinet nie posiada tego typu sprzętu, to warto poprosić ginekologa o skierowanie.

Właściwy sposób regulacji brwi

 Brwi sprawiają, że nasza twarz ma charakter. Niemniej jednak bardzo wiele kobiet niewłaściwie reguluje swoje brwi. Warto wiedzieć, że regulacja brwi u mężczyzn może być również wykonywana błędnie. Zbyt nierówno wydepilowane brwi mogą sprawić, że będziemy wyglądać komicznie. Niemniej jednak nieuregulowane brwi wyglądają bardzo nieatrakcyjnie. Warto wiedzieć, że regulacja brwi oraz henna na rzęsy stanowią podstawowe zabiegi pielęgnacyjne twarzy. Wiele kobiet decyduje się na uregulowanie swoich brwi u kosmetologa. Niemniej jednak biorąc pod uwagę, ile kosztuje regulacja brwi, taniej wyjdzie nam wykonanie jej samodzielnie. Jedynie henna i regulacja brwi wypadają najkorzystniej.

Do wykonania tego zabiegu wystarczy pęseta, lustro, ołówek lub pędzel oraz nieco cierpliwości, aby skutecznie wyregulować brwi. Pierwszym krokiem powinno być określenie idealnego łuku brwiowego. Jak to zrobić? Należy pamiętać, że brwi przed regulacją powinny być zaczesane oraz starannie umyte. Warto wiedzieć, że jeśli brwi są ze sobą połączone, należy je koniecznie rozdzielić. Szczególnie regulacja brwi męskich wymaga wykonania takiego zabiegu na samym początku. Nie należy regulować brwi, będąc zbyt blisko lustra, ponieważ liczy się to, jak wyglądają one w kontekście całej twarzy. Gdy włoski rosną we właściwym miejscu, ale jest za długie, można skróci je za pomocą nożyczek do paznokci. Można jednak wówczas uszkodzić hennę na brwiach. Niemniej jednak najlepsza henna do brwi powinna to wytrzymać. Nie można doprowadzić do tego, że brwi regulacja zostanie wykonana niewłaściwie. Prawdopodobnie najczęstszym błędem jest zbyt duża korekta łuku brwi, co daje groteskowy i komiczny efekt. Brwi można też również regulować za pomocą wosku. Jest to jednak trudniejsze niż woskowanie innych części ciała, ponieważ musisz dokładnie wiedzieć, które włoski usunąć.

 

Złogi jelitowe objawy

Złogi jelitowe to nic innego jak resztki niestrawionego pokarmu, które zalegają w jelicie grubym. Wiele ludzi nie wie, że w tym przypadku oczyszczanie ziołami może zdziałać cuda. Strawiony pokarm powinien opuścić organizm przez odbyt zwykle do 24 godzin. Jeśli trwa to dłużej, oznacza powstanie zaparć, które nie tylko dodatkowo obciążają organizm, zaburzając perystaltykę jelit, lecz także tworzą środowisko sprzyjające namnażaniu się pasożytów i formowaniu zbitych, twardych struktur, zwanych kamieniami kałowymi, zatruwającymi organizm (zobacz, o co chodzi).

Złogi jelitowe – przyczyny

Zaburzenie pracy jelit jest coraz bardziej powszechną dolegliwością, określaną często mianem choroby cywilizacyjnej. Przyczyny chorób układu pokarmowego i powstawania złogów w jelitach należy upatrywać przede wszystkim w sposobie odżywiania: spożywanie nadmiernej ilości produktów przetworzonych przy jednoczesnym dostarczaniu organizmowi zbyt małej ilości płynów (przede wszystkim wody – zerknij na ten artykuł – https://krokdozdrowia.com/oczyscic-nerki-pomoca-srodkow/). Jest to również efekt spożywania zbyt małej ilości błonnika pokarmowego oraz, co może dziwić, ograniczonej aktywności ruchowej.

Złogi jelitowe – objawy

Złogi jelitowe dają objawy bardzo podobne w wielu przypadkach i są łatwe do rozpoznania, dzięki czemu można szybko rozpocząć ich leczenie:

– silne i długotrwałe zaparcia,
– bóle okolic brzucha,
– nasilające się nudności, którym mogą towarzyszyć wymioty,
– ból i krwawienie z odbytu,
– zanik łaknienia,
– uczucie pełności jelita grubego, przy jednoczesnym braku parcia.

Osoby, które borykają się ze złogami jelitowymi sięgają najczęściej po zioła na toksyny z apteki i zauważają również dodatkowe objawy, których początkowo nie wiązały z tą dolegliwością:

– apatia i permanentna senność,
– nieświeży zapach z ust wraz z towarzyszącym temu nalotem na języku i zębach,
– zapalenia jamy ustnej,
– problemy skórne.

Szybkie rozpoczęcie łagodzenia objawów i tym samym leczenia dolegliwości związanych z powstawaniem złogów w  jelitach jest kluczowe dla kondycji całego organizmu, ponieważ toksyny, powstające podczas rozkładu niestrawionych resztek pokarmowych, przenikają w trakcie zastoju poprzez ścianki jelit do pozostałych organów. Prowadzi to w efekcie do wielu bardziej poważnych chorób, których leczenie może okazać się długotrwałe np. problemy z wątrobą, czy żołądkiem.

Skutki zbyt wysokiego cholesterolu

Z wysokim poziomem cholesterolu borykają się miliony Polaków. Nieodpowiednia dieta, nastawiona na spożywanie zbyt tłustych pokarmów, brak ruchu, palenie papierosów, alkohol, a także stres, to główne przyczyny problemów z cholesterolem. Jeśli doda się do tego brak wykonywania regularnych badań krwi, dochodzi do bardzo poważnych komplikacji zdrowotnych.

Gronkowiec u dzieci

Gronkowiec złocisty (inaczej gronkowiec skórny) to bakteria żyjąca na skórze i w jamie ustnej wielu osób. W takim stanie nie powoduje jednak zachorowania. W momencie, kiedy skóra jest uszkodzona, bakterie gronkowca wnikają przez ranę do ciała, powodując liczne infekcje. Są one dość częste w przypadku dzieci. Dlatego też, aby im zapobiegać, trzeba zachęcać maluchy do dbania o higienę, np. częste mycie rąk.

Trądzik różowaty i jego przyczyny

Trądzik różowaty jest najczęstszym schorzeniem pojawiającym się wśród młodzieży. Z medycznego punktu widzenia jest to choroba naczyń krwionośnych skóry z towarzyszącymi zmianami zapalnymi w postaci grudek i krostek.

Groźny gronkowiec złocisty

Z bakteriami i wirusami stykamy się na co dzień i najczęściej nie powodują one żadnych dolegliwości. System odpornościowy stawia skuteczną zaporę. W przypadku osłabienia odporności droga do ataku jest otwarta.

Jak leczyć łupież pstry?

W dzisiejszym, otwartym świecie, choroby skóry są nadal tematem wstydliwym i bardzo trudnym. Spowodowane jest to uwidacznianiem się ich na ciele. Doprowadzają często do zmian, które nie są w pełni akceptowane przez społeczeństwo. Rzecz podobnie ma się z łupieżem pstrym. Jego wynikiem, jest pojawienie się na skórze specyficznych plam. Na ataki, szczególnie narażone są owłosione części ciała, takie jak skóra głowy, nogi, ręce, a nawet brzuch, czy plecy.

Tabletki na łupież pstry w ciąży? Uważaj!

Nie od dziś wiadomo, że choroby grzybicze są jednymi z najtrudniejszych do wyleczenia. Pasożyty, drogą ewolucji zdążyły już wykształcić mechanizmy, umożliwiające im obronę przed gospodarzem. Grzyb należący do rodzaju Malassezia (dawniej Pityrosporum ovale), lubi przyplątać się w chwili, gdy nasza odporność ulega załamaniu lub z jakiegoś powodu zmienia się skład naszego łoju. Taka sytuacja ma prawo wystąpić u osób zmagających się z chorobą Alzheimera, Parkinsona, cukrzycą, alergią, uczuleniem, infekcjami bakteryjnymi, chorobami autoimmunologicznymi, w trakcie dorastania, co ma związek ze wzmożoną czynnością gruczołów łojowych, u osób z nadczynnością bądź niedoczynnością gruczołów wydzielania wewnętrznego, a także w trakcie ciąży.

OBJAWY ŁUPIEŻU PSTREGO

Standardowymi objawami są owalne lub okrągłe plamy, do złudzenia podobne do plam bielaczych. Czasami łuszczą się na obrzeżach, swędzą, pieką, szczypią.

ŁUPIEŻ PSTRY W CIĄŻY

Kobiety w ciąży należą do grupy pacjentów z podwyższonym ryzykiem zachorowania. Ma to związek ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w ciele kobiety. Z uwagi na to, że wpływają one na skład sebum, wydzielanego przez gruczoły łojowe, grzyb wykazuje większą motywację do tego, by się nim posilić. Z biegiem czasu zaczyna się rozmnażać i kolonizować kolejne partie ciała.

LECZENIE ŁUPIEŻU PSTREGO

Leczenie miejscowe – stosuje się preparaty zawierające mikodazol, ketokonazol, klotrimazol, selen, kwas salicylowy – wszystkie z wymienionych znacznie ograniczają rozwój pasożyta oraz eliminują niektóre bakterie. Ważne jest też to, że znacznie ograniczają łojotok, a więc zabierają grzybowi pożywienie, bez którego, ten obumiera. Można je stosować w ciąży, oczywiście wyłącznie miejscowo!
Tabletki na łupież pstry – zwykle zawierają itrakonazol, którego kobieta ciężarna powinna unikać jak ognia! Odradzamy więc, samodzielne leczenie środkami doustnymi. Warto zasięgnąć porady lekarza przed użyciem jakiegokolwiek leku! Pamiętaj, że lekarz przepisze Ci w pełni bezpieczny lek, który nie zaszkodzi dziecku!

Krew w moczu – co może oznaczać?

Krew w moczu, czyli, według specjalistycznego medycznego nazewnictwa, krwiomocz, to niepokojący objaw, który świadczyć o różnych poważnych procesach chorobowych, jakie zachodzą w naszym organizmie. 

Łysienie androgenowe – to 70% wypadania włosów!

Łysienie jest chorobą występującą głównie u mężczyzn, która zbiera swoje żniwo nawet w bardzo młodym wieku, a głównym rodzajem łysienia ( około 70% ) jest łysienie androgenowe.

Łysienie androgenowe występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, jednak w przypadku Panów pojawia się ono zdecydowanie częściej i zaczyna w młodszym wieku. Łysienie androgenowe jest spowodowane nadwrażliwością mieszków włosowych na hormon pochodny testosteronu, czyli dihydrotestosteron. Dihydrotestosteron powoduje kurczenie się mieszków włosowych co w konsekwencji powoduje osłabienie samego włosa, oraz jego wypadnięcie.

Depilacja pleców laserem

Depilacja pleców laserem to zabieg, na który decyduje się coraz więcej mężczyzn. To jedyna metoda, która pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na długi czas, a jest przy tym bezbolesna. Lebieg ten trwa około 30 minut. Laser działa powierzchownie niszcząc cebulki włosowe i nie powoduje zranienia skóry. Po zabiegu nie trzeba przechodzić rekonwalescencji, ale w zasadzie od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć. Depilację laserową pleców należy powtórzyć kilak razy w odstępie n4-6 tygodni w celu uzyskania trwałych efektów.

Przed zabiegiem trzeba zgolić włosy za pomocą klasycznej maszynki do golenia. Pozostawić można jedynie fragment w celu zbadania grubości i koloru włosów. Nie wolno stosować natomiast żadnych maści i kremów z witaminą C i retinoidami. Zakazane jest też lekarstwa światłouczulające i zioła (na okres minimum 2 tygodni przez zabiegiem).  Zakazane jest także opalanie się i korzystanie z solarium czy stosowanie peelingów. Skórę warto natomiast dobrze nawilżyć na dzień przed depilacją.

Po depilacji pleców może pojawić się zaczerwienienie, które powinny samoistnie po kilku godzinach ustąpić. Przez kilka dni należy unikać gorących kąpieli oraz saun i basenów. Lepiej powstrzymać się także od korzystania z solarium i peelingów i to nawet przez 2 tygodnie. Efekt zależy od grubości i kolorystyki włosów. Zwykle trwałe efekty zaobserwować można już po 3-5 zabiegów. Depilacja laserowa nie może być przeprowadzona u osób cierpiących na łuszczycę, bielactwo czy nieunormowaną cukrzycę.

Jak nie zarazić się kiłą

Kiła bywa uważana za chorobę historyczną, taką samą, jak na przykład cholera. Często myśli się, że we współczesnych czasach ta choroba już nie występuje i nie może stanowić żadnego zagrożenia dla dzisiejszego człowieka. Tymczasem, w rzeczywistości problem przedstawia się nieco inaczej. Średnio na terenie Polski notuje się około sześciuset zachorowań na kiłę w ciągu roku.

Rumień na twarzy

Rumień na twarzy przyjmować może kilka różnych postaci. W zależności od przyczyny wyróżnia się inne mechanizmy go powodujące. Emocje na przykład są związane z mechanizmem nerwowym, a do czynników fizycznych zalicza się ciepło czy mróz. Ponadto rumień wywoływać mogą czynniki chemiczne (etanol, leki, kwas nikotynowy), dodatki stosowane w żywności oraz czynniki endokrynne (menopauza). Okazuje się, że rumieniec na twarzy często powoduje picie kawy, chociaż nie ze względu na zawartą w nim kofeinę, ale na temperaturę napoju. Rumieniowi na twarzy najczęściej towarzyszy uczucie ciepła. Poza tym rumienie są powszechnie u kobiet w okresie menopauzy. Rumień uporczywy niekiedy mylony jest też z fazą rumieniową trądziku różowatego.

Wybór odpowiedniej terapii powinien być uzależniony od rodzaju rumienia. Rumieńce emocjonalne nie są leczone w sposób farmakologiczny. W przypadku pozostałych typów rumienia stosuje się najczęściej leki zwężające naczynia krwionośne. Stosowane są one doustnie lub w formie zastrzyków. Jeśli chodzi o leczenie doustne to jedną z najpopularniejszych metod jest fitoterapia izoflawonami oraz terapia estrogenowa. U niektórych mężczyzn, którzy cierpią na uderzenia gorąca stosuje się ponadto octan cyproteronu.

Coraz większą popularność zdobywa także leczenie zabiegowe. Obecnie istnieją bowiem zabiegi dermatologiczne skutecznie leczące rumień twarzy. Najczęściej są to metody laserowe, które wykorzystują różnego rodzaju  lasery m.in. barwnikowe. Są one nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Łysienie Androgenowe a wypadanie włosów

Łysienie androgenowe związane jest z nieprawidłowością w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego. Przyczyna może też tkwić w stosowaniu androgenów lub progesteronów syntetycznych, także środków antykoncepcyjnych (u kobiet). U mężczyzn powodów należy upatrywać się w nadwrażliwości mieszków włosowych na DHT, czyli dihydrotestosteron, jaki jest substancją łudząco podobną do testosteronu, jest właściwie jego metabolitem.

Czy zaawansowana technologicznie metoda mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego mi pomoże?

Narastająca niepokojąco fala osób, które są nastawione na stopniową utratę swego owłosienia skóry głowy jest coraz to bardziej widoczna. Większość z ludzi wiąże problem łysienia tylko z panami, u których nadprodukcja testosteronu doprowadza w licznych przypadkach do progresywnego zanikania ilości włosów na ich skórze głowy. Z przykrością trzeba stwierdzić, iż problem ten dotyka również kobiet, choć skala tego zjawiska jest nieporównywalnie mniejsza, niż w kontekście dotyczącym mężczyzn.

Odmiany wirusa HPV. Zdiagnozuj je testem na HPV.

Wirus brodawczaka ludzkiego występuje powszechnie, a skutki zarażenia nim mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Ten patogen odgrywa kluczową rolę w powstawaniu szyjki macicy u kobiet, choć na zakażenie nim wywołane cierpią często także i mężczyźni. Wirus przenosi się głównie drogą płciową, a przebieg zakażenia jest zwykle bezobjawowy co sprawia, że trudno się go wykrywa – test na HPV należy więc traktować jako element profilaktyki, który staje się szczególnie istotny przy genetycznym ryzyku nowotworu, podczas ciąży oraz przy intensywnym życiu seksualnym. Objawem obecności wirusa niskiego ryzyka są też kłykciny kończyste – nieestetyczne brodawki na narządach płciowych.

Przyczyny drożdżycy. Zrób test na drożdżycę

Drożdżyca to bardzo uciążliwa dolegliwość, która daje wiele nieprzyjemnych i mało charakterystycznych objawów, co niestety utrudnia jej rozpoznanie. Aby zdobyć pewność co do wyników, należy przeprowadzić test na drożdżycę. Nieleczona kandydoza może w niektórych przypadkach doprowadzić nawet do zagrażającej życiu sepsy drożdżakowej. Warto poznać przyczyny i objawy, jakie niesie za sobą drożdżyca, aby móc jak najszybciej przystąpić do leczenia.

WZW typu B – przyczyny, objawy, leczenie

Wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW B), czyli żółtaczka typu B, jest niebezpieczną chorobą zakaźną. Wywołuje ją wirus HBV. To schorzenie podstępne, po okresie ostrych objawów może przejść postać przewlekłą i stać się zagrożeniem dla innych osób. Postać przewlekła prowadzić może także do marskości, a nawet raka wątroby. Na świecie wirusem HBV zarażonych jest ponad 350 milionów osób.

USG stawu kolanowego

Badaniem, które pozwala na kompleksowe zbadanie stawu kolanowego, jest USG kolana. Jest to badanie przeprowadzane metodą nieinwazyjną, w którym do utworzenia obrazu części ciała wykorzystuje się dźwięki. Powoduje to, że badanie można przeprowadzić zarówno w przypadku osoby dorosłej, jak i dziecka, ponieważ jest ono nieszkodliwe dla zdrowia.

Leczenie hemoroidów

Być może jest to nieco zaskakujące, jednak okazuje się, iż ludzie bardzo często nie leczą pewnych chorób tylko dlatego, że się ich wstydzą. W gruncie rzeczy zdawałoby się, że wstyd nie ma żadnego znaczenia jeśli mowa o zdrowiu. Okazuje się jednak, ze poczucie wstydu dla wielu ludzi jest całkowicie obezwładniające. Nie są w stanie go pokonać, dlatego nie idą do lekarza.

Nowotwory coraz bardziej niebezpieczne

Z pewnością każdy z nas wie, czym jest poradnia chirurgii onkologicznej. Jest to miejsce, gdzie trafia wielu chorych z powodu nowotworu. W ostatnim czasie pacjentów nieustannie przybywa, ponieważ choroba atakuje coraz to nowsze części naszego ciała i niestety bardzo trudno ją wyleczyć. Zatem w jaki sposób postępować, jeżeli zachorujemy na nowotwór?

Podział chorób krwii

Krew jest jedną z najważniejszych tkanek w ludzkim organizmie. Odpowiada za transport tlenu i substancji odżywczych do komórek, broni organizm przed drobnoustrojami . Każde zaburzenie funkcjonowania delikatnego układu krwiotwórczego powoduje szereg problemów, zależnych od tego, które funkcje zostały upośledzone.
Najważniejszym kryterium podziału chorób krwi jest zróżnicowanie pod względem uszkodzonych elementów układu. Należy jednak pamiętać iż w przebiegu niektórych chorób pojawiają się braki (lub nadmiary) dwóch lub więcej składników krwi.

Co zrobić, aby nie zachorować na Alzheimera?

Choroba Alzheimera jest chorobą o charakterze neurologicznym, prowadzącą do wyniszczenia komórek mózgowych człowieka i tym samym zaburzeniem jego pamięci, funkcji poznawczych, a nawet kontroli odruchów. Jest niestety bardzo przykrym zaburzeniem neurodegeneracyjnym i do dziś nie wiadomo, jakie są dokładnie przyczyny jej występowania, i kto jest w grupie ryzyka. Można jednak wysnuwać podejrzenia, że choroba ma jakiś związek z dziedziczeniem, oraz że wpływ na nią mogą mieć także czynniki środowiskowe – dieta, aktywność fizyczna, używki etc. Specjalistyczna klinika, która zajmuje się przypadkami Alzheimera to poradni neurologiczna, gdzie należy się udać w pierwszej kolejności ze skierowaniem na badania z osobą chorą, u której podejrzewa się otępienie starcze.

Jak wygląda diagnozowanie i leczenie tocznia?

Toczeń to choroba tkanki łącznej i jako taka często podlega pod grupę chorób reumatoidalnych. To schorzenie najczęściej występuje u młodych kobiet. Jeśli ktoś zauważy u siebie takie objawy jak zmęczenie, bóle stawów, gorączkę i brak apetytu, powinien jak najszybciej zgłosić się do reumatologa. Wymienione objawy dotyczą nie tylko tocznia, ale również wielu innych reumatycznych chorób, które prawidłowo zdiagnozować i leczyć potrafi tylko specjalista.

Anemia w różnych okresach życia. Anemia w ciąży.

kojarzona jest zazwyczaj jako choroba, której, jeśli jest to tylko możliwe, należy zapobiegać. Jest to oczywiście prawda, ponieważ brak dostatecznej ilości efektywnie działających czerwonych ciałek krwi może być powodem niedotlenienia organizmu i uszkodzeń organów wewnętrznych. Czym grozi anemia u osób w różnym wieku i na co należy zwrócić uwagę?

Problemy z moczeniem nocnym u dziecka

Dziecko, gdy tylko nauczy się panować nad funkcjami swojego ciała, czyli siadać i chodzić, powinno być uczone treningu czystości czyli załatwiania się na nocnik. Rodzic w pewnym momencie zaczyna zauważać, że jego dziecko tuż przed załatwieniem potrzeby zaczyna się podejrzanie zachowywać, robić dziwne miny, przerywać zabawę. To moment, gdy można wdrożyć naukę czystości u malucha. Czasem zajmuje to więcej czasu, czasem mniej – wszystko zależy od dziecka. Nieco dłużej zajmuje rodzicom oduczenie dziecka moczenia się w nocy. Gdy dwu lub trzylatek przesypia całe noce, najłatwiej jest założyć mu specjalne pieluchy, które zapobiegną moczeniu łóżka. Trudno jest bowiem tak małe dziecko nauczyć, by wiedzione potrzebą budziło się i wstawało z łóżka na nocnik. Jeśli jednak uda nam się nauczyć dziecko załatwiania się również w nocy, można uznać, że spory sukces mamy za sobą.

Leczenie żylaków – Dlaczego laseroterapia jest najlepsza?

Uznaje się, iż laserowe leczenie żylaków jest dzisiaj najbardziej nowoczesną metodą usuwania żylaków i szybko stała się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Istotnym jest tutaj fakt, iż laseroterapia to zabiegi skuteczne, w pełni bezpieczne, szybkie i komfortowe dla pacjenta. W przeciwieństwie do operacji przy użyciu skalpela, laserowe usuwanie żylaków nie wymaga pobytu w szpitalu ani też żadnej rekonwalescencji.

Szczepionka na rotawirusy – groźna czy zbawienna?

Rotawirusy występują praktycznie na całym świecie i są bardzo zaraźliwe. Dziecko można na nie jednak uodpornić stosując odpowiednią szczepionkę. Wokół niej narosło jednak wiele mitów.