Czy to rzeżączka? Sprawdź!

Czy to rzeżączka? Sprawdź!
5 (100%) 1 Głosów

Ropny wyciek z cewki moczowej? Ból przy oddawaniu moczu? Upławy u kobiet? Uważaj! To może być rzeżączka – jedna z najczęściej występujących chorób przenoszonych drogą płciową. Nie lekceważ tych objawów – zignorowane mogą prowadzić do poważnych komplikacji.

Nie jest trudno o zarażenie się tą chorobą. Ta dolegliwość może dotknąć nawet dzieci. U noworodków występuje rzadko – jest bowiem zależna od występowania rzeżączki u kobiety w ciąży. Dziecko może zakazić się podczas porodu drogą naturalną. Dlatego wszystkie kobiety w ciąży w szczególności powinny dbać o swoją higienę i być w stałym kontakcie z ginekologiem. U noworodków rzeżączka objawia się najczęściej rzeżączkowym zapaleniem spojówek.

Osoby dorosłe zarażają się rzeżączką poprzez kontakty seksualne. Klasyczny kontakt dopochwowy to najczęstsza przyczyna zakażeń u osób heteroseksualnych. Ale takie spowodować może również kontakt oralny, a w przypadku homoseksualistów także kontakty analne czy doodbytnicze. Ryzyko zakażenia niesie także niehigieniczny tryb życia – używanie tego samego ręcznika, pościeli, czy bielizny przez wiele osób zwiększa prawdopodobieństwo zarażenia. Warto zaznaczyć, że częściej – ze względu na budowę ciała – choroba ta dotyka kobiet niż mężczyzn – sprawdź więcej tutaj: http://rzezaczka.edu.pl/leczenie-rzezaczki-kobiet-mezczyzn/.

Po czym poznać, że doszło do zakażenia rzeżączką? Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn objawami rzeżączki są ból i pieczenie przy oddawaniu moczu. Kobietom, które zaobserwowały u siebie ropne upławy, a także zaburzenia cyklu miesiączkowego, czyli nieregularne krwawienia, bądź plamienia, powinna zapalić się w głowie czerwona lampka. Dodatkowymi objawami rzeżączki u mężczyzn są ropna wydzielina z cewki moczowej, a także pieczenie podczas wzwodu.

Zaobserwowałeś u siebie te objawy? To nie koniec świata – musisz jak najszybciej udać się do wenerologa, który dobierze odpowiednie leczenie, dzięki czemu całkowite pozbycie się tego problemu będzie możliwe. Najważniejsze jest jednak, aby nie bagatelizować problemu. Nieleczona rzeżączka może prowadzić do komplikacji i wielu powikłań. Nie wspominając już o tym, że można zarazić nią kolejnych partnerów seksualnych. Do najczęstszych powikłań, występujących zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, należą: rzeżączkowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, rzeżączkowe zapalenie wsierdzia, zespół stawowo-skórny, a także Zespoły Fitza, Hugha i Curtisa. Brzmi groźnie? Takie właśnie jest. Dlatego leczenie jest niezbędne.

Sposoby leczenia rzeżączki są różne i zależą od miejsca, w którym występuje. Najczęściej lekarze stosują metodę antybiotykową. Ta metoda wykazuje największą skuteczność, niemniej jednak są przypadki, kiedy nie pomaga – sprytne genokoki coraz częściej uodparniają się na antybiotyki. Po skończonym leczeniu należy zatem zrobić jeszcze test kontrolny.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie zarażenie rzeżączką? Po pierwsze – nie zwlekać. Po drugie – zrobić test. Specjalnie dla Was powstał test na rzeżączkę firmy Lifemedica. To test, na który można liczyć – zapewnia wysoki procent dokładności. Test jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu można wykonać go samodzielnie w domu, zachowując dyskrecję, która w takich przypadkach jest niezwykle ważna dla chorego. Jeśli zauważysz u siebie podobne objawy do tych opisanych powyżej – nie zwlekaj – zrób test! Być może to tylko fałszywy alarm, a być może coś co zdeterminuje Cię, do tego, aby pokonać wstyd, związany z niekomfortowym problemem i udać się do lekarza, by całkowicie pozbyć się niechcianej choroby.

 

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 26 = 27