Henna brwi krok po kroku

Henna brwi krok po kroku
5 (100%) 9 Głosów

Jeżeli pragnie się w jakiś sposób podkreślić oprawę oczu i podkoloryzować brwi henna nada się do wykonania tego zadania najlepiej. W ostatnich latach henna brwi staje się coraz bardziej popularna. Trend ten tylko pozornie jednak jest nowy – w rzeczywistości henny używali już mieszkańcy starożytnego Wschodu, którzy kilka tysięcy lat temu odkryli, że liście lawsonii bezbronnej świetnie sprawdzają się jako barwnik. Oczywiście, na przestrzeni wieków zmieniały się formy występowania henny, obecnie substancja ta jest możliwa do nabycia właściwie w każdej aptece czy drogerii w naprawdę wielu różnych wariantach.

Gdzie zrobić hennę?

Hennę brwi można wykonać samodzielnie w domu, nie trzeba wcale przepłacać u kosmetyczki, która pobierze opłatę nie tyko za wykorzystane produkty, ale także za usługę, jednak coraz więcej kobiet decyduje się na hennę w profesjonalnej placówce. Aby jednak skutecznie i szybko pofarbować brwi, warto się zawczasu odpowiednio przygotować, by uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencji. Do wykonania zabiegu potrzebna jest oczywiście henna do brwi, sproszkowana bądź w formie kremu, zanim jednak nałoży się ją na włoski, należy sprawdzić, czy nie ma się uczulenia. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań dermatologicznych do stosowania tego barwnika, można przystąpić do pracy.

Przed tym, jak zostanie nałożona henna na brwi, trzeba rozrobić ją wcześniej w miseczce bądź niewielkim kubeczku. Gdy już zmiesza się hennę z aktywatorem i odczeka się piętnaście minut, należy przy pomocy pędzelka bądź patyczka do uszu nałożyć substancję na brwi. Po zakończeniu farbowania, trzeba odczekać kilkanaście minut, a następnie zmyć substancję ciepłą wodę i mydłem bądź płynem do demakijażu. Panie, które pierwszy raz planują pofarbować sobie brwi, mogą się zastanawiać jaka jest najlepsza henna do brwi dostępna na polskim rynku. Można dostać wiele dobrych kosmetyków, ważne jest jedynie to, by w swoim składzie nie miały one uczulającego alergenu PDD.

Jeśli marzysz o zabiegu na twarz i ciało, przyjdź do salonu kosmetycznego w Gdyni, gdzie czekają cię darmowe konsultacje z profesjonalistami z dziedziny kosmetologii!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

 

Kup poradniki o Refluksie

3 Odpowiedzi do Henna brwi krok po kroku

  1. aleksandra napisał(a):

    Dawno nie poddałam się temu zabiegowi, boje się nałożyć henne sama. Myślę, że wybiore się z tym do kosmetyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + = 23