Kłykciny kończyste objawy

Kłykciny kończyste objawy
5 (100%) 8 Głosów

Kłykciny kończyste wywołują wirusy brodawczaka ludzkiego (HPV). Najczęściej zarazić się nimi można poprzez drogę płciową. To występujące dosyć często schorzenie, jeśli pacjent nie podda się leczeniu, może to skutkować wieloma komplikacjami. Znanych jest aż 120 odmian wirusa brodawczaka ludzkiego, lecz za kłykciny kończyste odpowiadają dwie odmiany HPV 11 i HPV 6. Najłatwiej zarazić się nim poprzez stosunek dopochwowy, jednak istnieją przypadki zakażenia poprzez stosunek oralny i analny. Po zarażeniu tym wirusem zmiany pojawiają się od paru tygodni do około 8 miesięcy. Często po stosunku z zarażonym partnerem, objawy występują w okolicy 3 miesięcy. Kłykciny kończyste bardzo szybko rozwijają się w cieple i wilgoci. Bardzo trudno jest je wyleczyć, a także mogą z czasem nawracać. Kłykciny to przeważnie małe, kilkumilimetrowe grudki, które mogą się połączyć ze sobą, są koloru jasnoróżowego lub brunatnego.

Kłykciny kończyste-objawy w stadium początkowym i zaawansowanym  :

Stadium początkowe

Pierwsze stadium zakażenia wirusem HPV w rejonie narządów płciowych może przebiegnąć bez widocznych objawów, ponieważ okres wylęgania się trwa nawet sześć tygodni. Pierwsze wykwity na skórze, mogą powstać w ciągu 3 miesięcy od kontaktu seksualnego z chorą osobą. Organizm ludzki walczy z wirusem HVP, tworząc przeciwciała, więc kłykciny kończyste mogą zniknąć w ciągu kolejnych dwóch lat. Początkowym objawem zakażenia tym wirusem jest powstawanie małych grudek o kolorze białym lub nabłonka. W środku szyjki macicy brodawki uwidaczniają się pod postacią kłykcin płaskich, niewielkich zgrubień nabłonka.

Stadium zaawansowane

Wraz z biegiem czasu, drobne zmiany stają się o wiele większymi naroślami.

Kłykciny odbytu- objawy w stadium zaawansowanym to:

swędzenie odbytu, pieczenie odbytu oraz narządów płciowych

krew przy oddawaniu stolca

-upławy odbytu

-zwiększone ryzyko stanów zapalnych

krew podczas stosunku

Kłykciny kończyste odbytu, mogą w przyszłości przekształcić się  w raka odbytu, prącia albo szyjki macicy.

Kłykciny kończyste u mężczyzn atakują zazwyczaj, najpierw w rejonie prącia. Mogą być one umiejscowione na wędzidełkach, żołędzi czy napletku. Czasami zdarza się, że atakują również worek mosznowy oraz cewkę moczową. Kłykciny kończyste na prąciu, mogą być bardzo rozległe i przysporzyć wiele, uciążliwych objawów mężczyźnie. W trakcie choroby nie należy współżyć, najczęściej ta choroba dotyka bardzo młodych mężczyzn, w okolicy 22 lat. To bardzo częste schorzenie wśród młodych osób. Kłykciny mogą również u osób homoseksualnych, pojawić się w okolicy odbytu i kanale odbytu. Więcej o objawach dowiesz się tutaj: http://dobrywenerolog.pl/temat/klykciny/.

Kłykciny- objawy jakie występują u mężczyzn to przede wszystkim:

-świąd, pieczenie, plamienia

-upławy o przykrym zapachu

Każdy powinien pamiętać, jak ważna jest profilaktyka, aby nie dopuścić do zarażenia się tym wirusem. Jednak jeśli podejrzewamy, że ulegliśmy zarażeniu, warto zrobić test na obecność wirusa HPV. Jeśli zostanie w miarę, wcześnie wykryty, pomoże to w szybszym i łatwiejszym wyleczeniu. Jednym z testów na nosicielstwo HPV jest test PCR. Gdy, nie pojawiły się jeszcze żadne objawy, bardzo łatwo będzie nam pokonać wirusa. Taki test na wykrycie wirusa brodawczaka ludzkiego jest dosyć tani, można go zamówić na przykład przez internet, takie testy polecane są zwłaszcza przez lekarzy, którzy cenią sobie ich skuteczność i prostotę. Wynik testu dostajemy bardzo szybko i jest on bardzo wiarygodny, gdyż działa w 100 procentach. O jego wysokiej jakości świadczy wiele pozytywnych opinii, osób, które dzięki niemu, szybko pozbyły się tego wirusa.

 

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 3 =