Jak pozbyć się pryszczy z twarzy?

Jak pozbyć się pryszczy z twarzy?
Oceń

     Pryszcze występują na skórze większości nastolatków i u znacznej liczby dorosłych osób. Niektóre osoby mają szczęście i doświadczają okresowych wyprysków, podczas gdy inni mogą doświadczać (przewlekłych) problemów. Obecność pryszczy na skórze, zwłaszcza twarzy, może powodować niepokój i zakłopotanie. Zatem należy używać specjalnych preparatów do cery trądzikowej.

Leczenie pryszczy może szybko pomóc w przezwyciężeniu jego emocjonalnych i psychologicznych efektów. Pomimo, że pryszcze nie są same w sobie złe dla zdrowia to żyjąc z nimi, zwłaszcza, jeśli są trwałe i stają się długotrwałym problemem, mogą być tak samo niszczące emocjonalnie, jak życiem z przewlekłą chorobą.

Badania wykazały, że osoby z przewlekłymi pryszczami bardziej narażone są na depresję. Eksperci twierdzą, że trądzik powinien być leczony szybko, zwłaszcza, jeśli dana osoba jest podatna na takie zmiany skórne.

Jak pozbyć się pryszczy z twarzy?

    Naukowcy donoszą, że produkty mleczarskie i produkty o wysokim indeksie glikemicznym zwiększają ryzyko rozwoju wyprysków.  Sugerują oni, że stosowanie odpowiedniej diety może pomóc zmniejszyć liczbę i nasilenie trądziku. Ponadto takie działania jak wyciskanie pryszczy powoduje ryzyko, zwiększenia objawów, powodując poważne zablokowanie, gorszy obrzęk i zaczerwienienie twarzy.

    Twarz należy myć dwa razy dziennie – nie częściej łagodnym środkiem myjącym. Ponadto trzeba starać się powstrzymywać się od dotykania twarzy rękami. Jeśli używa się telefonu, nie wolno dotykać nim skóry twarzy ponieważ może to mieć wpływ na przenoszenie sebum.

    Ręce i paznokcie powinny być zawsze czyste. Okulary natomiast zbierają resztki łoju i skóry, dlatego regularnie należy je czyścić. Trzeba także upewnić się, że cały makijaż przed snem został usunięty. Do zmywania makijażu należy używać naturalnym substancji, które nie powodują dodatkowego podrażnienia skóry trądzikowej. Bardzo ważne jest leczenie trądziku dobrą maścią.

   Jednak, gdy pojawią się pryszcze, które nie poddają się domowemu leczeniu, trzeba użyć skutecznych środków, które wyleczą nie powodując nadmiernego wysuszenia i łuszczenia się skóry. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie kremu na pryszcze Sevolium, który bogaty w ziołowe wyciągi z lukrecji, fiołka trójbarwnego i nagietka dokładnie oczyści skórę. Działanie przeciwzapalne tych roślin delikatnie a zarazem korzystnie dla cery usunie przyczynę powstawania pryszczy a nie tylko same objawy. Wystarczy dwa razy dziennie nałożyć na twarz krem Sevolium i cieszyć się gładką i zdrową skórą.

 

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 63 = 69