Rumień na twarzy

Rumień na twarzy
5 (100%) 1 Głosów

Rumień na twarzy przyjmować może kilka różnych postaci. W zależności od przyczyny wyróżnia się inne mechanizmy go powodujące. Emocje na przykład są związane z mechanizmem nerwowym, a do czynników fizycznych zalicza się ciepło czy mróz. Ponadto rumień wywoływać mogą czynniki chemiczne (etanol, leki, kwas nikotynowy), dodatki stosowane w żywności oraz czynniki endokrynne (menopauza). Okazuje się, że rumieniec na twarzy często powoduje picie kawy, chociaż nie ze względu na zawartą w nim kofeinę, ale na temperaturę napoju. Rumieniowi na twarzy najczęściej towarzyszy uczucie ciepła. Poza tym rumienie są powszechnie u kobiet w okresie menopauzy. Rumień uporczywy niekiedy mylony jest też z fazą rumieniową trądziku różowatego.

Wybór odpowiedniej terapii powinien być uzależniony od rodzaju rumienia. Rumieńce emocjonalne nie są leczone w sposób farmakologiczny. W przypadku pozostałych typów rumienia stosuje się najczęściej leki zwężające naczynia krwionośne. Stosowane są one doustnie lub w formie zastrzyków. Jeśli chodzi o leczenie doustne to jedną z najpopularniejszych metod jest fitoterapia izoflawonami oraz terapia estrogenowa. U niektórych mężczyzn, którzy cierpią na uderzenia gorąca stosuje się ponadto octan cyproteronu.

Coraz większą popularność zdobywa także leczenie zabiegowe. Obecnie istnieją bowiem zabiegi dermatologiczne skutecznie leczące rumień twarzy. Najczęściej są to metody laserowe, które wykorzystują różnego rodzaju  lasery m.in. barwnikowe. Są one nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

65 − = 60