Niezawodne sposoby na wągry

Wągry, czyli inaczej zaskórniki, są częstym problemem skóry występującym u wielu osób w różnym wieku – zarówno u młodzieży, jak i dorosłych. Mają charakterystyczny wygląd w postaci małej, czarnej kropki. Z reguły pojawiają się u osób posiadających cerę przetłuszczającą się lub mieszaną, jednak mogą tworzyć się również u osób z cerą suchą. Walka z nimi jest trudna, a na pytanie, jak oczyścić twarz z wągrów, najlepszą odpowiedzią jest – nie eksperymentować samemu, lecz postawić na profesjonalny zabieg oczyszczania skóry.

Jaki jest najlepszy sposób na wągry? Profesjonalne usuwanie wągrów

Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się wągrów, z pewnością poszukujesz zabiegu, który będzie najbardziej skuteczny. W profesjonalnym gabinecie każdy zabieg poprzedzony jest badaniem stanu skóry, a następnie doborze odpowiedniego sposobu leczenia. Zapewnia to znalezienie najlepszego sposobu, który da w rezultacie najlepsze efekty. O takich sposobach przeczytasz także tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wagry/.

Jak pozbyć się wągrów widocznych w różnych miejscach ciała (wągry na twarzy, wągry na plecach)? 

Zaskórniki mogą wystąpić w różnych miejscach ciała. Najczęstsze są wągry na twarzy, zazwyczaj towarzyszące trądzikowi, mogą natomiast pojawić się w różnych innych miejscach, jak np. na plecach. Niezależnie od miejsca, w którym występują, mogą powodować dyskomfort i niezadowolenie z własnego wyglądu.

Czy wyciskanie wągrów jest bezpieczne?

Domowe sposoby na eliminację zaskórników nie są zbyt bezpieczne. Warto pamiętać, że najlepszy sposób na wągry to taki, który jest skuteczny, a zarazem bezpieczny dla skóry. Z tego powodu zaleca się specjalistyczne zabiegi w gabinecie, mające na celu nieinwazyjne i profesjonalne zlikwidowanie zaskórników. Samodzielne wyciskanie wągrów może prowadzić do powstania blizn i przebarwień, a w niektórych przypadkach może dojść nawet do rozwinięcia się stanu zapalnego, który jest niebezpieczny dla skóry.

Zabiegi kosmetyczne czyli jak oczyścić twarz z wągrów bez ryzyka powikłań

Specjaliści wskazują na całą serię możliwych do wykonania zabiegów, dających widoczne efekty. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

Peeling kwasami

Niezależnie od miejsca pojawienia się wągrów, można zastosować zabieg polegający na oczyszczeniu zatkanych porów za pomocą kwasów. W zależności od stopnia zanieczyszczenia skóry i indywidualnych cech pacjenta dobiera się kwas o odpowiedniej mocy. Najłagodniejszy jest kwas migdałowy, następnie salicylowy, natomiast kwasy pirogronowy i glikolowy należą do działających najsilniej i powodują głębokie oczyszczenie skóry.

Peeling kawitacyjny na wągry

Innych zabiegiem jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje ultradźwięki do oczyszczenia skóry. Zabieg prowadzi do usunięcia nadmiaru sebum oraz martwych, zrogowaciałych komórek.

Acnelan na trądzik i wągry

Zabieg jest stosowany jako metoda na usuwanie wągrów oraz w walce z trądzikiem. Celem zabiegu jest głębokie oczyszczenie cery za pomocą specjalnych preparatów stanowiących mieszankę różnych kwasów (migdałowego, salicylowego, szikimowego oraz sodium lepargilate). Tym sposobem można usunąć wągry, jak również pozbyć się trądziku.

Mikrodembrazja

Mikrodembrazja to zabieg, w którym wykorzystuje się głowicę z diamencikami, używanej do ścierania martwego, zrogowaciałego naskórka, który jest następnie zasysany przez specjalną pompę. W efekcie skóra staje się oczyszczona i gładka.

Przygotowanie do zabiegów na wągry na nosie, policzkach oraz plecach

 Przed zabiegami na usunięcie wągrów przeprowadzane jest badanie skóry, prowadzące do doboru odpowiedniego zabiegu. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do zabiegu takie jak:

  • ciąża
  • otwarte rany, poparzenia i inne uszkodzenia skóry
  • przechodzenie niektórych chorób, jak np. cukrzyca

Efekty zabiegów na wągry

 Niezależnie od tego, czy problemem są wągry na nosie, czy wągry na plecach, dobór odpowiednich zabiegów kosmetycznych przynosi rewelacyjne efekty czyli:

  • głębokie oczyszczenie skóry – usunięcie zanieczyszczeń
  • usunięcie martwego, zrogowaciałego naskórka
  • oczyszczenie porów
  • usunięte wągry
  • wyleczony trądzik

Artykuł napisany przy współpracy z medicomag.pl.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 − 28 =