Skuteczne zabiegi na wypadające włosy

Wzmocnienie włosów – zabiegi na wypadanie włosów

Piękne, zdrowe i gęste włosy to jeden z atrybutów kobiecości, dzięki któremu czujemy się piękniejsze. Pomimo, że na męskie zakola patrzymy przychylniejszym okiem, to ubytek włosów jest również problemem dla Panów. Za wypadanie włosów i ich złą kondycję, odpowiedzialnych jest mnóstwo czynników. Niestety czasem powodem jest nasze zdrowie, na które zdaża się, że mamy znikomy wpływ. Jedynym sposobem, z którego możemy skutecznie skorzystać są zabiegi na wzmocnienie włosów.

Przyczyny wypadania włosów

Kiedy nagle wypadanie włosów doskwiera nam bardziej niż zazwyczaj, nagle zaczynamy doszukiwać się nieprawidłowości w naszym zdrowiu. Natomiast przyczyny wypadania włosów często wywodzą się z genetyki lub zwyczajnego, niegroźnego dla życia niedoboru witamin w organizmie. Poniżej zestawiamy najczęstsze powody pogorszenia kondycji naszych włosów:

 • Niedobory witamin są najczęstszą przyczyną, która z kolei jest skutkiem diet, którym się poddajemy. Brak dostatecznych ilości witamin takich jak cynk, kwas foliowy, magnez, krzem lub witamin z grup A, B, C, E i H, powoduje zaburzenie prawidłowego wzrostu włosa, doprowadzając do ich wzmożonego wypadania. Powinniśmy więc zadbać o odpowiednią suplementację, również ze względu na nasze zdrowie, ponieważ dłuższe niedobory witamin mogą znacznie bardziej nam zaszkodzić.
 • Stres i ciężkie sytuacje w życiu bardzo negatywnie odbijają się na naszym wyglądzie. Długotrwałe silne emocje podnoszą poziom prolaktyny, który skutkuje nadwyraz przyśpieszonym siwieniem a nawet wypadaniem włosów.
 • Zbyt częste i inwazyjne zabiegi fryzjerskie mogą przyczynić się do nagłego ubytku włosów. Warto zachować umiar w zabiegach fryzjerskich a przede wszystkim stosować się do wytycznych stylistów i oddawać swoje włosy tylko w ręce profesjonalisty.
 • Łysienie androgenowe jest coraz częściej diagnozowane, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Podłoże tej choroby leży niestety w genetyce. Przeżedzenie włosów postępuje i może doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Jedynym ratunkiem w takim przypadku jest dające całkiem dobre wyniki leczenie hormonalne.
 • Niedoczynność tarczycy. W tym przypadku również mamy do czynienia z hormonami a dokładniej niedoborem tyroksyny. Hormon ten odpowiada za metabolizm, a jeżeli ulega on spowolnieniu, wtedy włosy przestają rosnąć i wypadają. Najczęściej podczas leczenia u endokrynologa, który odpowiednio dobierze leki, ten dokuczliwy objaw znika a kondycja włosów wraca do normy.

Więcej informacji na temat profesjonalnych zabiegów na wzmocnienie włosów znajdziesz tutaj: http://drkozicka.pl/arts/profesjonalne-zabiegi-na-wzmocnienie-wlosow/

Regeneracja włosów – kiedy nie pomaga nic na wypadające włosy

Przede wszystkim, jeżeli zauważymy u siebie niepokojące objawy wypadania włosów, powinniśmy poddać się badaniom profilaktycznym. Proste badania krwi, w tym także TSH, czyli badania na poziom hormonów tarczycy, pozwolą lekarzowi na wyeliminowanie chorób realnie zagrażających życiu. Jeżeli z naszym zdrowiem wszystko jest w pożądku, wtemy możemy śmiało odwiedzić kosmetologa. Są różne sposoby na wypadające włosy, jednak wszystkie poprzedzamy wykonaniem badania Trichogramem oraz Trichoskopią. Regeneracja włosów, to po prostu przywrócenie ich dawnej kondycji, żeby tego dokonać powinniśmy opierać się na diagnostyce problemu. Komputerowa ocena Tricholab, pozwoli ocenić stan skóry oraz samych włosów poprzez zdjęcia w dużym powiększeniu. Badanie Trichogramem pozwoli zaś na szczegółowe zbadanie stanu włosa i cebulki, pobierając próbkę w postaci włosa do badania laboratoryjnego.

piękne, proste włosy

 

Mezoterapia, Dermapen i Mezopen – czyli jak wzmocnić włosy skutecznie

Jak skutecznie wzmocnić włosy? Czasami, kiedy nic nie stoi już na przeszkodzie, by włosy odrosły, tak jak dzieje się np. w przypadku chemioterapii, okazuje się, że coś dalej nie gra.. W takich i wielu innych przypadkach warto spróbować pobudzić cebulki włosów do wzrostu. Możemy zastosować Mezoterapię z użyciem różnego rodzaju substancji. Prawidłowy sposób jak wzmocnić włosy, wybieramy opierając się na badaniu i wynikach czego włosy potrzebują. Możemy zastosować osocze lub koktajl witaminowy. Innymi sposobami iniekcji substancji są urządzenia: Dermapen oraz Mezopen. Wstrzykiwany koktajl witaminowy jest dzięki temu niezwykle szybko wchłaniany. Zabiegi te stymulują odrastanie włosów dzięki zregenerowaniu cebulek włosów. Poprawa mikrokrążenia skóry wpływa na poprawę gęstości włosów. Jak mówi jeden z lekarzy, specjalista dermatolog – Mezoterapia w kierunku leczenia wypadania włosów, daje efekty po serii zabiegów. Ich liczba zależy jednak od wcześniejszej diagnozy oraz od użytego do zabiegu preparatu. Zwykle obejmuje 10 zabiegów, a przy użyciu osocza jest to jeden zabieg, nie częściej niż co pół roku.

Kup poradniki o Refluksie

5 Odpowiedzi do Skuteczne zabiegi na wypadające włosy

 1. olucha990 napisał(a):

  Wszystkie te zabiegi są bardzo ciekawe, ale nie wiem czy mnie na to stać. Wie ktoś jak wzmocnić włosy domowymi sposobami?

  • kiutsu4 napisał(a):

   A orientowałaś się jak cenowo wyglądają zabiegi na wypadające włosy? Są tańsze niż Ci się wydaje 😉 Poza tym ciężko polecić cokolwiek, bo nie znamy twoich przyczyn wypadania włosów.

 2. szejna napisał(a):

  Jak czytam o przyczynach wypadania włosów to zaczęłam lepiej rozumieć z czy się obecnie borykam… Muszę zdecydowanie ograniczyć stres w pracy, a najlepiej ją zmienić.

 3. bald napisał(a):

  Pierwsze słyszę o większości tych zabiegów na regenerację włosów. Ktoś wie z czego najlepiej skorzystać?

  • rukoli napisał(a):

   Nie da się tak łatwo odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Najlepiej pójść na darmową konsultację i zdecydować się na jakieś badanie, by ktoś postawił Ci diagnozę i plan wzmocnienia włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

61 + = 67