Trycholog – poznaj skuteczną walkę z chorobami skóry głowy
Jak wzmocnić włosy, gdy są słabe, łamliwe i zaczynają wypadać? Czy wypadające włosy mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian na skórze głowy? Czy istnieje specjalizacja, dla której badanie włosów jest priorytetowe, a negatywne zjawiska zachodzące w ich obrębie, objęte są najlepszym leczeniem? Poznaj trychologię i dowiedz się jak skutecznie wyleczyć nadmierne wypadanie włosów. Kluczowa zasada jest prosta – im wcześniej podejmiemy się tego tematu, tym większa szansa na sukces i osiągnięcie celu.
TRYCHOLOGIA – CO TO JEST?
Trycholog jest specjalistą w rozpoznawaniu oraz leczeniu problemu jakim są powikłania na skórze głowy. Wszelkie dolegliwości takie jak zaczerwienienia, swędzenia, przetłuszczanie się czy łysienie, są mu bardzo dobrze znane. Grzybiczne, bakteryjne czy atopowe zapalenia skóry to choroby doprowadzające do utraty włosów. Często są przyczynami łysienia i obniżenia pewności siebie. Leczenie, zarówno objawowe, jak i wymagające użycia technologicznych narzędzi, jest bezbolesne i bezpieczne. Bardzo ważnym rozwiązaniem diagnostycznym jest badanie włosów. Umożliwia to przede wszystkim trichogram i trichoskopia. Na czym polegają?
- Trichogram – tak jak w przypadku chorób skóry pobiera się wycinki do badania histopatologicznego, tak w przypadku trichogramu korzysta się z pobrania włosów przekazywanych dalej do analizy w laboratorium.
- Trichoskopia – za pomocą powiększającego skórę dermatoskopu następuje wykonanie serii zdjęć – ich dalsza droga również wiedzie przez laboratorium i szczegółowe badania lekarzy.

Mężczyzna z wypadającymi włosami
NIEPOKOJĄCE ŁYSIENIE
Łysienie łysieniu nierówne, a przeprowadzanie trichogramu lub trichoskopii z powodzeniem diagnozuje nawet te najbardziej rzadkie rodzaje. W trychologii wyróżnia się łysienie androgenowe (widoczna na głowie zmiana linii włosów, zwłaszcza przy skroniach), plackowate (popularne łyse zaokrąglenia porozrzucane na całej głowie, szczególnie u mężczyzn), bliznowaciejące (mające swój początek w okolicach ciemieniowych, dokucza głównie kobietom), polekowe (równomierne i szybkie tracenie włosów na całym obszarze głowy).
Chociaż nie każdy człowiek potrafi przyznać się do dyskomfortu wynikającego z utraty włosów, „wypadanie włosów przyczyny” jest często wyszukiwanym hasłem w Internecie.
Zdiagnozowane przyczyny łysienia pomagają w wyborze metody, która uaktywni najgłębsze warstwy skóry głowy i spowoduje porost włosów. Niezawodną metodą w procesie leczenia jest mezoterapia skóry głowy. – mówi specjalista trychologii.
Jakie rozwiązania na wypadanie włosów mamy? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym metodom.
MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY
Każdy kto zmaga się z problemem łysienia, nie jest w ciąży i nie cierpi na zaburzenia krzepnięcia krwi, może skorzystać z mezoterapii igłowej – do skóry głowy wstrzykiwane są substancje, które pobudzają aktywność skóry i produkcję włosów. W mezoterapii igłowej można zastosować np. osocze bogatopłytkowe (krwiopochodny preparat), który doskonale oddziałuje na wzrost włosów. Znana jest również mezoterapia bezigłowa, której środkiem walki z łysieniem są impulsy elektryczne.
INNE METODY LECZENIA
Rozwój technologiczny sprawił, że terapia włosów i skóry głowy może odbywać się również dzięki innym narzędziom. Łysienie zredukuje np. Kriomasaż Cryo-S. Polega on przede wszystkim na wysokim ochłodzeniu części, która wymaga leczenia. Dzięki temu nastąpi znaczna poprawa krążenia krwi i regeneracja komórek włosa. Inną metodą jest Karboksyterpia Reology 2 – w czasie zabiegu skóra głowy pacjenta otrzymuje dawkę dwutlenku węgla powodującego rozrost naczyń i odżywienie komórek.
PODSUMOWANIE
Co na wypadanie włosów, jeśli zażywane regularnie suplementy i witaminy w tabletkach nie wystarczają? W walce z łysieniem bardzo ważne jest zredukowanie stresu, zbadanie gospodarki hormonalnej i poprawienie błędów żywieniowych. Sięgnięcie po dobre i polecane przez ekspertów środki w postaci szamponów, odżywek, masażów czy koktajli do włosów, może zdecydowanie poprawić kondycję głowy. Przyczyny wypadania włosów mogą mieć jednak poważniejsze źródła w postaci czynników genetycznych czy chorób skóry – specjalistyczne badanie jest koniecznością.
Dodaj komentarz