Zabiegi odchudzające

Nie sposób liczyć wszystkich podanych w Internecie magicznych metod na szybkie odchudzanie. Gdy tylko wpisujemy coś w wyszukiwarkę, od razu wyskakuje nam milion wyników kuszących magicznymi sposobami na skuteczne odchudzanie, bez diety, ćwiczeń i pomocy chirurga. Jak wiadomo – to absurd. Aby spalić nagromadzone zapasy tłuszczu, musimy się nieźle napracować. Najlepsze dla naszej sylwetki i zdrowia są ćwiczenia fizyczne połączone ze zdrową dietą. Jednak to czasem zawodzi i zostaje nam bardzo oporna tkanka tłuszczowa, najczęściej w okolicach brzucha, bioder i ud. Co wtedy robić? Jaki jest sposób na odchudzanie tylko brzucha?

Odpowiedzią jaka nasuwa się zapewne wielu z Was, jest robienie setek brzuszków, najlepiej codziennie. Niestety to zła odpowiedź, bowiem prędzej uszkodzi się kręgosłup niż schudnie ze znienawidzonej oponki pod pępkiem. Na pomoc jednak przychodzą kosmetolodzy i chirurdzy plastyczni.

Sposób na szybkie odchudzanie wybranej partii ciała – miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej

Aby nastąpiła redukcja tkanki tłuszczowej tylko z wybranego miejsca na naszym ciele, należy włączyć czynnik zewnętrzny – i nie, nie są to cudowne kremy na odchudzanie które nic nie dają. Jedyną metodą, która pozwoli nam wreszcie cieszyć się upragnioną sylwetką bez fałdek, jest nieinwazyjny zabieg odchudzający. Należy jednak pamiętać, że efekty przeprowadzonego zabiegu nie utrzymają się u osób, które prowadzą niezdrowy tryb życia. Bogata w składniki odżywcze (pochodzące z nieprzetworzonych źródeł) dieta połączona z aktywnością fizyczną to podstawa w utrzymaniu pięknej sylwetki. Nawet najdroższe zabiegi odchudzające nic nie dadzą osobie z otyłością.

Zabieg na odchudzanie ma sens jedynie, gdy dbamy o siebie, ale oporna tkanka tłuszczowa nie chce zejść, np. po ciąży, czy po prostu dlatego bo mamy taką predyspozycję (głównie kobiety), że tłuszcz poniżej pępka, na biodrach i udach to zapas energii na wypadek ciąży, której nasz organizm za żadne skarby nie chce się pozbyć. Należy przy tym podkreślić, że nadmierna redukcja tkanki tłuszczowej może być niebezpieczna dla zdrowia. Jej minimalny poziom w organizmie kobiety to minimum 13%.

Więcej o zabiegach odchudzających przeczytasz tutaj: http://drmalek.pl/arts/redukcja-tkanki-tluszczowej-zabiegi/

Popularne zabiegi odchudzające – odchudzanie z użyciem nowoczesnej technologii

Zabiegi na brzuch należą do tych najczęstszych. Mało kto może pochwalić się idealnie płaskim i umięśnionym brzuchem. Oto kilka niechirurgicznych zabiegów poprawiających m.in. jego estetykę:

 • Cellu M6 Integral, Endermologia LPG oraz Icoone (masaż wykorzystujący podciśnienie)
 • Venus Legacy oraz Maximus Pollogen LEGEND (fale radiowe podgrzewające tkanki w celu upłynnienia tłuszczu)
 • Karboksyterapia Reology2 (podskórnie i śródskórnie podany medyczny dwutlenek węgla rozbija lipidy, które następnie są wydalane z organizmu)

Efektami tych zabiegów są widoczna redukcja obwodów ciała, wygładzenie powierzchni skóry oraz jej ujędrnienie. Dobór odpowiedniej dla pacjenta metody ma istotne znaczenie, dlatego warto zapisać się na darmowe konsultacje w wybranej klinice, gdzie doświadczony lekarz, bądź kosmetolog doradzi najlepszą, dopasowaną do potrzeb metodę.

Zabieg na odchudzanie wykorzystujący masaż – Cellu M6 Integral

W tej metodzie wykorzystuje się głowice zasysające fałdy skórne – to rodzaj masażu, podczas którego udaje się rozbić nawet najbardziej oporny tłuszcz, który następnie zostaje w naturalny sposób wydalony z organizmu. Jak twierdzi lekarz z Clinica Cosmetologica, dzięki poddaniu się temu zabiegowi możemy wreszcie pozbyć się nadmiaru tłuszczu bez stosowania metod chirurgicznych.

„Podczas zabiegu Cellu M6 Integral wykorzystujemy efekt podciśnienia – głowica urządzenia zasysa skórę, rozbijając komórki tłuszczowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć nawet najoporniejszy tłuszcz z wybranych partii ciała, bez użycia skalpela – a co najważniejsze, pacjent nie jest narażony na skutki uboczne narkozy i nie zostają mu żadne blizny.”

Zabieg odchudzający z użyciem fal radiowych – Maximus

Do tej metody używa się urządzenia Pollogen LEGEND. Zabieg polega na rozgrzaniu tkanek z jednej strony za pomocą fal radiowych to ok. 60oC, co powoduje upłynnienie tłuszczu, a z drugiej strony pobudza się mięśnie, aby tkanka tłuszczowa została wydalona szybciej.

Kup poradniki o Refluksie

6 Odpowiedzi do Zabiegi odchudzające

 1. casio napisał(a):

  Serio? Zabiegi redukujące tłuszcz? Jakim to trzeba być paskudnym leniuchem, by korzystać z tego?

  • tomcio9 napisał(a):

   Strasznie płytkie ocenianie, żenujące… Laserowe usuwanie tłuszczu to bardzo często jedyny ratunek dla ludzi walczących z nadwagą wynikająca z wielu możliwych problemów… Osoby z zapaleniem trzustki mają problemy z odchudzaniem.

 2. techn1 napisał(a):

  Ale to nowoczesne te różne zabiegi spalające tkankę tłuszczową… Widać, że medycyna estetyczna rozwija się pod każdym względem 😉

 3. mariusz89 napisał(a):

  Ile kosztują takie zabiegi? Obawiam się, że to strasznie drogie, a skorzystałbym… Mam wiele chorób związanych z moją nadwagą…

  • Bodzio napisał(a):

   Myślę, że lepiej rozpatrywać to pod kątem całej terapii. Generalnie trochę to kosztuje, ale gabinety oferują teraz rozbicie kosztów laserowej redukcji tłuszczu na raty.

 4. gagus napisał(a):

  Jeżeli wahacie się nad takim zabiegiem to nie ma co się zastanawiać. Wszyscy wiemy jakie męki są z dietami i ćwiczeniami i nie rezygnujcie z tego, ale szybkie i skuteczne rezultaty uzyskacie po zabiegach redukcji tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 5 =