Sposoby na czystą skórę – jak pozbyć się pryszczy?

Pryszcze powstają w wyniku nagromadzenia się łoju. Sebum produkowane w nadmiernej ilości przez gruczoły łojowe to problem, z którym można sobie poradzić. Trzeba jednak zadbać o skórę, oczyszczać ją i nawilżać, by była promienna i odżywiona. Jeśli na naszej twarzy pojawia się pryszcz, możemy go zwalczyć skutecznie, jednak musimy pamiętać o wielu zasadach.

Jak pozbyć się pryszczy – czy wyciskać?

Wyciskanie pryszczy to zawsze zły pomysł na to, aby oczyścić skórę. Zwłaszcza pryszcze na twarzy nie powinny być w ten sposób traktowane. Nie tylko powstaną okropne blizny, gdy zaczniemy w ten sposób działać, ale również nie pozbędziemy się całej treści ropnej i możemy dalej borykać się z problemem. Więc jak pozbyć się pryszcza, by nie powrócił?

Bardzo trudne do usunięcia są zwłaszcza pryszcze na głowie, ale też pryszcze na szyi oraz pryszcze na brodzie, które z powodu obecności dużej ilości mieszków włosowych w tym miejscu, mogą pojawiać się wielokrotnie. Pryszcz w uchu to dodatkowy problem, bardzo bolesny i trudny do usunięcia. Chodzi nie tylko o duże unerwienie tego miejsca i ból, ale także zagrożenie zapaleniem ucha środkowego. Wyciskanie pryszczy w tym miejscu jest wskazane, ale wyłącznie przez laryngologa. Robi to z pomocą specjalnego ssaka. Warto wiedzieć, że blizny powstałe po trądziku można usunąć. Kosmetyczka poradzi ci, w jaki sposób najlepiej zniwelować ślady po pryszczach, które szpecą Twoją twarz.

Zawsze należy czytać też składy kosmetyków, które stosuje się na pryszcze. Składniki takie jak alkohol i inne chemiczne dodatki mogą pogorszyć stan naszej skóry – wysuszyć ją, podrażnić czy spowodować wysyp pryszczy. Należy z rozwagą podchodzić do tego typu produktów i zawsze sprawdzić formułę i działanie – np. na zewnętrznej części dłoni lub za uchem. Gdy pojawi się reakcja alergiczna, zmyć pozostałość ciepłą wodą i pod żadnym pozorem nie nakładać specyfiku na cerę.

Jak pozbyć się pryszczy podskórnych?

Pryszcze podskórne to bardzo trudne do usunięcia wypryski, dlatego atakuje się je za pomocą antybiotyków doustnych. Pryszcze na szyi są bardzo bolesne, ale ze względu na delikatność miejsca, warto zastosować delikatne maści. Pryszcze na czole zwalczymy podobnie jak te na szyi specjalnym preparatem w maści.

Mapa pryszczy, które pojawiają się na naszym ciele, może być ogromną pomocą w walce z przyczynami tej dolegliwości. Etiologia problemu jest zazwyczaj związana z

  • nieprawidłową dietą,
  • złą higieną,
  • doborem nieodpowiednich kosmetyków,
  • dojrzewaniem lub zmianami hormonalnymi,

jednak sposoby na pryszcze mogą być różne. Najlepiej wspomóc się odpowiednimi środkami kosmetycznymi, delikatnymi dla naszej skóry. Jak szybko pozbyć się pryszcza? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Pomoże nam stosowanie maści Sevolium. Jest idealna na pryszcze, sprawia że skóra jest wygładzona i ujędrniona. Nie ma żadnych podrażniających substancji, a jedynie dobrze nam znane naturalne środki, w postaci

  • wyciągu z lukrecji,
  • wyciągu z bławatka trójlistnego,
  • ekstraktu z nagietka

oraz zawartości znanego ze swoich bakteriobójczych właściwości nanozłota. Te nowoczesne środki to bardzo skuteczny sposób na pryszcze. Skóra staje się również bardziej napięta i wygładzona. Pozwala też znacznie zmniejszyć pryszcze podskórne i bardzo odżywczo działa na naszą cerę.

Inne sposoby na to, jak pozbyć się pryszczy

Istnieją domowe sposoby do walki z pryszczami. Można stosować specjalne maseczki, które zniwelują tłustość skóry albo oczyszczą ją.

Ważne, aby unikać peelingów gruboziarnistych, dlatego że treść ropna z bakteriami roznoszona jest wtedy po całej twarzy, co mnoży pryszcze.

Najlepiej skonsultować się z kosmetologiem, który doradzi w sprawie wyboru odpowiedniego zabiegu.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

68 + = 71