Blizny po ospie – jak wyglądają i jak z nimi walczyć?

Blizny po ospie są zmorą wielu osób, które przeszły tę chorobę. Na ich pojawienie się nie mamy zbyt dużego wpływu, a dziury po ospie z całą pewnością nie dodają nam uroku. Dlatego każdy, komu blizny sprawiają spory dyskomfort psychiczny powinien skorzystać z usług gabinetów medycyny estetycznej, które oferują skuteczne sposoby na pozbycie się uporczywych śladów po ospie.

Blizny po ospie – kiedy się pojawiają?Blizny po ospie

Blizny po ospie są jednym z najczęstszych powikłań ospy. Mimo, że nie powodują one dolegliwości bólowych i nie zagrażają w żadnym stopniu naszemu zdrowiu, każdy wolałby ich nie mieć. Dlatego też wiele osób zastanawia się co na blizny po ospie warto byłoby stosować. Niestety kuracja domowymi sposobami jest w tym przypadku zupełnie nieskuteczna i nie sprawi, że blizny po ospie znikną. Warto wiedzieć, że blizny po ospie pojawiają się najczęściej na skutek drapania krostek, które swędzą, wyciskania ich oraz nadkażenia drobnoustrojami. Największe blizny zostają rzecz jasna po największych krostach. Szczególnie problematyczne są blizny po ospie na twarzy.

Na temat blizn po ospie przeczytasz więcej na:
https://drkonczalska.pl/arts/blizny-po-ospie-zabiegi-ktore-moga-ci-pomoc/

Usuwanie blizn po ospie – jakie zabiegi mogą pomóc?

Usuwanie blizn po ospie wymaga od pacjenta sporo cierpliwości. Zabiegi medycyny estetycznej są bez wątpienia skuteczne, ale należy liczyć się z tym, że na efekty trzeba będzie trochę poczekać.

Na blizny po ospie pomóc mogą takie zabiegi jak:

  • laseroterapia,
  • mezoterapia,
  • Dermapen.

Zabieg przy użyciu specjalistycznego lasera Emerge jest jedną z metod, która daje najtrwalsze efekty. Wiązka lasera doprowadza do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Nie należy się jednak obawiać tego procesu, gdyż prowadzi on do powstawania nowych włókien kolagenowych. Skóra zostaje pobudzona do regeneracji, dzięki czemu uporczywe blizny po ospie mają szansę całkowicie zniknąć.

Sprawdzonym sposobem na blizny po ospie jest również mezoterapia. Specjalista używając kaniuli aplikuje koktajl zawierający składniki aktywne, które stymulują skórę do odnowy. Blizny mają szansę zostać znacznie zmniejszone po tym zabiegu.

Warto skorzystać również ze specjalistycznego zabiegi Dermapen. Zabieg ten stymuluje skórę zarówno mechanicznie jak i poprzez działanie aplikowanych składników aktywnych. Podczas przeprowadzania zabiegu lekarz używa głowicy, która pokryta jest niewielkiej ilości igiełkami. Dzięki niej możliwe jest podanie do skóry wyżej wspomnianych już składników aktywnych.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

93 − = 85