Ostuda – gdzie się pojawia i jak z nią walczyć?

Ostuda jest problemem skórnym, który zlokalizowany jest na twarzy. Przebarwienia na skórze mają lekko brązowy lub szarawy kolor. Nie prezentują się estetycznie, dlatego większość ludzi marzy o tym, aby się ich pozbyć. Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom specjalistycznym jest to na szczęście możliwe.

Ostuda – dlaczego się pojawia?

Ostuda najczęściej dotyka kobiet, ale może pojawić się również na twarzy mężczyzn. Przebarwienia na twarzy pojawiają się na skutek działania różnych czynników. Problemem kobiet, które spodziewają się dziecka bardzo często jest ostuda ciążowa. Pojawieniu się przebarwień sprzyja również przyjmowanie niektórych leków, zwłaszcza tych hormonalnych. Problemem wielu osób mogą być również plamy od słońca. Dlatego dobrze byłoby unikać długotrwałego przebywania na słońcu, bez ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Ostuda – leczenie, jak powinno przebiegać?

Leczenie ostudy pomoże pozbyć się przebarwień zlokalizowanych na policzkach, nosie czy w okolicach brody. Do wyboru mamy kilka zabiegów, dzięki którym ostuda na twarzy może zniknąć.

Warto skorzystać z takich zabiegów jak:

  • laser Harmony,
  • Dermamelan/Cosmelan,
  • peelingi chemiczne.

Przeczytaj wypowiedź eksperta na temat ostudy na skórze:
https://drkomorowska.pl/arts/ostuda-czym-jest-i-jak-ja-leczyc/

Ostuda

Ostuda ma szansę zniknąć, jeżeli poddamy się zabiegowi z użyciem lasera frakcyjnego Harmony. Podczas zabiegu, na skórze powstają mikrouszkodzenia, które doprowadzają do przyśpieszonych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu ostuda staje się znacznie mniej widoczna.

Zabiegi Dermamalan i Cosmelan przebiegają dosyć podobnie. Specjalista nakłada na twarz pacjenta preparat, a zadaniem osoby, która poddaje się zabiegowi, jest zmycie go po upływie kilku godzin. Należy również pamiętać o nakładaniu na twarz specjalnego kremu otrzymanego w gabinecie. Ostuda staje się mniej widoczna już po tygodniu od wykonania zabiegu, ale najlepsze efekty dostrzega się po trzech miesiącach.

Ostuda ma szansę zniknąć również dzięki peelingom chemicznym. Jeżeli mamy bardzo wrażliwą skórę twarzy, specjalista wykona peeling używając kwasu pirogronowego. Jeśli jednak nasza skóra jest dość odporna, użyty zostanie prawdopodobnie kwas glikolowy. Można skorzystać również z kwasu salicylowego i migdałowego.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 − = 45