Powiększanie ust – za i przeciw

Obecnie myśląc o powiększaniu ust przed naszymi oczami widzimy bardzo często zdeformowane wargi. Winę za to ewidentnie ponoszą zdjęcia celebrytek, które są obecne w internecie. Między innymi dlatego wiele dziewczyn i kobiet podchodzi z wielkim dystansem do zabiegu jakim jest powiększanie ust. Jednakże duże i zdeformowane wargi nie są normą w tego typu zabiegach, ponieważ powiększanie ust polega na delikatnej, subtelnej korekcie i uwydatnieniu ust, tak by wyglądały naturalnie.


Jednym z najpopularniejszych zabiegów w dziedzinie medycyny estetycznej jest modelowanie ust kwasem hialuronowym; innymi słowy delikatne poprawienie konturu ust i ich kształtu. Zabiegi stosuje się u kobiet, młodych dziewczyn a nawet i mężczyzn, u których nie wykształciła się w pełni dolna lub górna warga. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym dokonywane jest bez względu na wiek pacjenta, wykonuje je się również u kobiet dojrzałych w przypadku gdy ta czerwień ust nie jest już tak intensywna i zachodzą zmiany związane z nieuchronnym procesem starzenia się. Po zabiegu usta nabierają barw, a zabieg modelowania ust  sprawi, że drobne zmarszczki wokół ust zanikają. Szczegóły powiększania ust kwasem hialuronowym możesz znaleźć na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/powiekszanie-ust/

Czy wypełnienie ust boli?

Powiększanie ust to jeden z tych zabiegów, po którym można wrócić w szybkim tempie do codziennych czynności. W związku z tym, że rejon ust jest dosyć wrażliwym miejscem, kosmetolodzy proponują znieczulenie miejscowe przy użyciu specjalnego kremu, lub zniesienie nieprzyjemnych doznać przy pomocy znieczulenia stomatologicznego.

Jak powiększyć usta?

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to bardzo bezpieczna metoda, ponieważ sam kwas naturalnie występuje w organizmie człowieka. U człowieka możemy go spotkać w tkance chrzęstnej, lub ciałku szklistym w oku. Cząsteczki kwasu mają doskonałą zdolność wiązania wody, a w naturalnym procesie starzenia się zmniejsza się stężenie kwasu w organizmie co prowadzi do utraty nawilżenia skóry, na co zabiegi kwasem hialuronowym również mogą zaradzić.

Jakie są efekty zabiegu?

Po zabiegu usta mogą być lekko opuchnięte i wrażliwe na czynniki zewnętrze, dlatego musimy unikać ich ekspresji na słońce. Zabieg kwasem dalej efekt jakim jest naturalne powiększanie ust, jednak aby takie coś zaistniało warto poświęcić trochę czasu na znalezienie specjalisty najwyższej klasy. W tym przypadku nie chodzi tylko i wyłącznie o końcowe efekty wizualne, ale przede wszystkim o nasze zdrowie.

Powiększanie ust a przeciwwskazania:

  • kobiety w ciąży i w okresie laktacji nie powinny korzystać z zabiegów
  • przerwanie ciągłości skóry, infekcje, trądzik czy opryszczka dyskwalifikuje pacjentaa
  • skłonności do blizn, immunoterapia, choroby autoimmunologiczne
  • zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą powodować delikatny obrzęk, rumień lub krwiak
  • nadwrażliwość na substancję czynną

Jeśli powiększanie ust kwasem hialuronowym powtarzane jest zbyt często kształt ust będzie coraz mniej satysfakcjonujący, usta staną się obwisłe i zwłókniałe. W takich wypadkach często koniecznością staje się ciągłe wypełnianie ust, by zapobiec mało estetycznym konsekwencjom i zniwelować wiotkość skóry. Przesada przynosi tragiczne skutki, a ich następstwa pozostają na zawsze. Tak więc, wszystko z umiarem.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 8 = 1