Hemoroidy – czy domowe sposoby są skuteczne?

Hemoroidy czyli inaczej żylaki odbytu to uciążliwa i bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Można spróbować leczyć ją domowymi sposobami, jednak tylko na samym początku kiedy dopiero pojawiają się objawy – czyli świąt i pieczenie. Jeżeli hemoroidy są nasilone lub hemoroidy wystają z odbytu wtedy trzeba niezwłocznie udać się do lekarza. Lekarz od hemoroidów skutecznie pomoże.

Najważniejsza jest odpowiednia dieta. Należy unikać wszystkiego co może powodować zaparcia (na przykład: czekolada, zwłaszcza gorzka, kakao), a w zamian za to spożywać produkty z dużą ilością błonnika i pełnymi ziarnami. Warto także wspomagać organizm ziołami. Świetnym wyjściem jest mieszanka ziołowa Procto Vitale. Skutecznie walczy ona z hemoroidami, ma działanie przeciwzapalne, łagodzi świąt, ból i pieczenie.

Ulgę przynoszą także ciepłe kąpiele z użyciem olejków o działaniu uspokajającym, przeciwzapalnym lub też łagodzących ból. W dodatku wspomagają przepływ krwi i zmniejszają obrzęk. Należy do nich olejki z: lawendy, cytryny czy też rozmarynu. Pomagają także nasiadówki, ale powinny trwać najwyżej 10 minut. Do gorącej wody w wannie bądź też dużej misce wrzuca się na przykład: wywar z rumianku, kory dębu, albo nadmanganian potasu i kuca się nad tym, a dla lepszego efektu warto okryć szczelnie dolne partie ciała ręcznikiem po to aby para nie uciekała.

W aptece można także nabyć odpowiednie kremy, maści, czopki lub też tabletki, które także pomagają zwalczyć tą nieprzyjemną dolegliwość. Dostępne są w większości bez recepty. Należy je stosować ściśle według zaleceń umieszczonych na ulotce.

Aby uniknąć lub szybciej wyleczyć hemoroidy należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Do higieny miejsc intymnych lepiej używać specjalnie do tego przeznaczonych płynów, a nie zwykłych perfumowanych żeli pod prysznic, gdyż mogą one podrażniać owe miejsca. Po wypróżnieniu się najgorsze co osoba, która cierpi na hemoroidy może zrobić to mocne podcieranie się twardym papierem. Do tego celu najlepiej sprawdzą się nawilżane chusteczki, a następnie podtarcie się miękkim papierem. Powinno się także nosić bawełnianą bieliznę, gdyż zapobiega ona nagromadzaniu się wilgoci.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 53 = 58