Leczenie żylaków – Dlaczego laseroterapia jest najlepsza?
Uznaje się, iż laserowe leczenie żylaków jest dzisiaj najbardziej nowoczesną metodą usuwania żylaków i szybko stała się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Istotnym jest tutaj fakt, iż laseroterapia to zabiegi skuteczne, w pełni bezpieczne, szybkie i komfortowe dla pacjenta. W przeciwieństwie do operacji przy użyciu skalpela, laserowe usuwanie żylaków nie wymaga pobytu w szpitalu ani też żadnej rekonwalescencji.
Kto może skorzystać z zabiegów?
Przeciwwskazań do korzystania z tej metody jest niewiele. Tak naprawdę laseroterapia powinna być zastosowana u wszystkich, którzy borykają się z niewydolnością żylną, żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej. Jedyną przeszkodą w przeprowadzeniu zabiegu może być fakt niemożności wprowadzenia światłowodu do żyły, na przykład poprzez nieprawidłową budowę anatomiczną całych kończyn dolnych.
Na czym polega zabieg?
Całość nie trwa dłużej aniżeli godzinę. W pierwszym etapie wprowadza się światłowód do żyły, który wydziela wiązki światła doprowadzając do zwłóknienia żyły. Warto podkreślić, że laseroterapia wykonywana jest przy zastosowaniu tylko znieczulenia miejscowego środkiem, który trafia bezpośrednio do żyły, która ma być zamknięta. Właśnie dzięki temu zabiegi nie są inwazyjne dla organizmu chorego. Laserowe leczenie żylaków nie wymaga hospitalizacji ani żadnej rekonwalescencji.
Znieczulenie
Laserowe leczenie żylaków przebiega tylko i wyłącznie przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Dzięki temu zabieg dostępny jest dla dużo większej liczby pacjentów – na przykład tych, którzy nie mogli skorzystać z operacji chirurgicznej przez konieczność przyjęcia narkozy.
Efekty laseroterapii
Już po zabiegu światło żył zmniejsza się o ok. 30-40% natomiast do całkowitego zwłóknienia żyły dochodzi w okresie od 3 do 6 miesięcy. Według statystyk medycznych, laseroterapia jest w pełni skutecznym zabiegiem w przypadku aż 97% pacjentów. Cieszy również fakt, że po zabiegu nie pozostają żadne blizny, nie ma tez powikłań w postaci infekcji, obrzęków czy krwiaków. Nakłucie, przez które wprowadzany jest światłowód zanika całkowicie już w kilka dni po zabiegu. Pamiętajmy, że żylaki kończyn dolnych mogą pojawić się ponownie, kiedy dojdzie do niewydolności innych żył. Jeśli te zostaną jednak zauważone w początkowej fazie rozwoju to z ich usunięciem nie ma najczęściej żadnego problemu.
Innymi nieinwazyjnymi metodami na leczenie żylaków jest np. Skleroterapia
Artykuł na podstawie treści ze strony:
Dodaj komentarz