Najlepsza metoda depilacji

Obecnie nadal najczęściej wykorzystywaną metodą depilacji jest depilacja laserowa. Choć nie zawsze daje ona szansę trwałego usunięcia niechcianego owłosienia, to jednak jest o wiele bardziej efektywnym sposobem depilacji w porównaniu do innych, zwłaszcza domowych sposobów. Dlaczego nadal warto przeprowadzać zabieg depilacji laserowej u profesjonalistów i na co należy przygotować się w przypadku chęci poddania się temu zabiegowi?

Obecnie nadal krąży wiele mitów, jeśli chodzi o depilację laserową. Dotyczą one w większości przypadków urządzeń starszego typu, które miały ograniczone możliwości. Depilacja laserowa opiera się na skupianiu wiązki lasera na melaninie. Melanina to barwnik zawarty w skórze i we włosach. Odpowiada ona między innymi za ciemne zabarwienie skóry po opalaniu się. Takie działanie laserowego światła ma więc pewne ograniczenia. Przede wszystkim w przypadku starszych urządzeń nie było możliwe przeprowadzenie zabiegu u osób z bardzo ciemną karnacją lub u tych, które dość niedawno się opalały. W takich sytuacjach światło laserowe nie mogło skupić się wyłącznie na melaninie zawartej w mieszkach włosowych, co groziło podrażnieniami. Problemem były również jasne włosy, które zawierały zbyt mało melaniny. Dawne zabiegi depilacji laserowej opisywane były ponadto jako dość niekomfortowe. Związane było to zazwyczaj z dość wysoką temperaturą, która mogła być efektem zastosowania laserowego światła – o tym więcej tutaj: http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/marzysz-o-bezpiecznej-i-trwalej-depilacji-postaw-na-wyjatkowy-laser-vectus-w-clinica-cosmetologia/569790. Dawne metody dość rzadko pozwalały na całkowite usunięcie niechcianego owłosienia, zazwyczaj rezultat utrzymywał się przez kilka lat.

Jak wygląda obecnie zabieg depilacji laserowej? W porównaniu do tego typu zabiegów obecnie można liczyć na o wiele lepsze efekty oraz na zdecydowanie wyższy komfort, jeśli chodzi o sam sposób przeprowadzania depilacji. Przykładem jest między innymi laser Vectus. Zastosowana w tym przypadku technologia pozwala na zachowanie znacznie wyższych standardów. Dzięki automatycznemu pomiarowi melaniny w trakcie zabiegu możliwe jest bardziej precyzyjne dopasowanie mocy urządzenia do konkretnego przypadku. W takiej sytuacji możliwe jest usuwanie znacznie jaśniejszych włosów, niż w przypadku starszych urządzeń, które nie miały tego typu czujników. Możliwe jest również usuwanie niechcianego owłosienia u osób, które dość niedawno opalały się. Laser Vectus jest laserem diodowym, co jest nową możliwością jeśli chodzi o depilację laserową. Taka technologia zapewnia większe bezpieczeństwo oraz niejednokrotnie skraca czas potrzebny zarówno na trwałe usunięcie włosów, jak i samo trwanie jednego zabiegu.

W przypadku nowocześniejszych urządzeń, takich jak laser Vectus, możliwe jest również uzyskanie znacznie wyższego komfortu podczas trwania zabiegu. Wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu chłodzenia skóry, dzięki czemu znika uczucie pieczenia. Istotne jest w tym przypadku, że chłodzenie w przypadku lasera Vectus zastosowane jest nie tylko w czasie stosowania światła laserowego, ale także po nim. Dzięki zastosowaniu czujnika melaniny zminimalizowana zostaje także możliwość podrażnienia skóry.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Kup poradniki o Refluksie

5 Odpowiedzi do Najlepsza metoda depilacji

 1. Kami napisał(a):

  świetna sprawa ten zabieg 🙂 jak dobrze, że można w tych czasach korzystać z nowoczesnej, bezpiecznej technologii, która ułatwia nam codzienne życie – ja np. oszczędzam mnóstwo czasu, nie muszę się już golić niemal codziennie, bo włoski usunięte są na trwale

 2. Oktawia napisał(a):

  czy ta metoda ma jakieś przeciwwskazania albo skutki uboczne? Wszystko tak pięknie brzmi ale musi być jakiś haczyk

 3. Pati napisał(a):

  Dla mnie ten zabieg jest na razie za drogi … ale kiedyś na pewno zaoszczędzę

 4. Tamara napisał(a):

  super, a jaką klinikę na pomorzu polecicie ? Jestem z trójmiasta i szukam odpowiedniej kliniki 🙂 ktoś coś?

 5. patka8 napisał(a):

  Koleżanka ostatnio robiła taki zabieg na całe nogi. Powiedziała, że wszystko odbyło się szybko, sprawnie, profesjonalnie 🙂 trochę jej pozazdrościłam i chyba też niedługo się wybiorę na taki nowoczesny zabieg 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 6