Złogi jelitowe objawy

Złogi jelitowe to nic innego jak resztki niestrawionego pokarmu, które zalegają w jelicie grubym. Wiele ludzi nie wie, że w tym przypadku oczyszczanie ziołami może zdziałać cuda. Strawiony pokarm powinien opuścić organizm przez odbyt zwykle do 24 godzin. Jeśli trwa to dłużej, oznacza powstanie zaparć, które nie tylko dodatkowo obciążają organizm, zaburzając perystaltykę jelit, lecz także tworzą środowisko sprzyjające namnażaniu się pasożytów i formowaniu zbitych, twardych struktur, zwanych kamieniami kałowymi, zatruwającymi organizm (zobacz, o co chodzi).

Złogi jelitowe – przyczyny

Zaburzenie pracy jelit jest coraz bardziej powszechną dolegliwością, określaną często mianem choroby cywilizacyjnej. Przyczyny chorób układu pokarmowego i powstawania złogów w jelitach należy upatrywać przede wszystkim w sposobie odżywiania: spożywanie nadmiernej ilości produktów przetworzonych przy jednoczesnym dostarczaniu organizmowi zbyt małej ilości płynów (przede wszystkim wody – zerknij na ten artykuł – https://krokdozdrowia.com/oczyscic-nerki-pomoca-srodkow/). Jest to również efekt spożywania zbyt małej ilości błonnika pokarmowego oraz, co może dziwić, ograniczonej aktywności ruchowej.

Złogi jelitowe – objawy

Złogi jelitowe dają objawy bardzo podobne w wielu przypadkach i są łatwe do rozpoznania, dzięki czemu można szybko rozpocząć ich leczenie:

– silne i długotrwałe zaparcia,
– bóle okolic brzucha,
– nasilające się nudności, którym mogą towarzyszyć wymioty,
– ból i krwawienie z odbytu,
– zanik łaknienia,
– uczucie pełności jelita grubego, przy jednoczesnym braku parcia.

Osoby, które borykają się ze złogami jelitowymi sięgają najczęściej po zioła na toksyny z apteki i zauważają również dodatkowe objawy, których początkowo nie wiązały z tą dolegliwością:

– apatia i permanentna senność,
– nieświeży zapach z ust wraz z towarzyszącym temu nalotem na języku i zębach,
– zapalenia jamy ustnej,
– problemy skórne.

Szybkie rozpoczęcie łagodzenia objawów i tym samym leczenia dolegliwości związanych z powstawaniem złogów w  jelitach jest kluczowe dla kondycji całego organizmu, ponieważ toksyny, powstające podczas rozkładu niestrawionych resztek pokarmowych, przenikają w trakcie zastoju poprzez ścianki jelit do pozostałych organów. Prowadzi to w efekcie do wielu bardziej poważnych chorób, których leczenie może okazać się długotrwałe np. problemy z wątrobą, czy żołądkiem.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

74 − = 64