Kwas hialuronowy, czyli jak szybko zmniejszyć zmarszczki

Kwas hialuronowy na zmarszczki to idealny sposób na piękną i gładką skórę. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym oraz wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym sprawia, że skóra staje się napięta, a przede wszystkim bardzo wygładzona. Sam kwas hialuronowy jest naturalnym elementem, występującym w naszej skórze. Dzięki niemu skóra jest nawilżona i napięta.

Ma on za zadanie wiązać wodę w skórze, przez co może ona wyglądać olśniewająco. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to idealna metoda zwalczania nierówności skóry, w mało inwazyjny sposób. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym jest bezpieczne i nie wiąże się z tym zabiegiem żadne ryzyko. Najważniejsze, by zabieg był wykonany w sterylnych warunkach, z użyciem wysokiej jakości kwasu hialuronowego syntetycznego oraz przez wykwalifikowaną osobę. Mimo, że narusza się podczas tego zabiegu ciągłość skóry, jest on bezpieczny na tyle, że klient lub klientka poddająca się temu zabiegowi nie musi brać dnia wolnego. Tego samego dnia może wrócić do swoich obowiązków.Polecamy sprawdzić także https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/kwas-hialuronowy/.

Co warto wiedzieć o zabiegu kwasem hialuronowym?

Przed zabiegiem warto odwiedzić salon, w którym będzie odbywało się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, w celu ustalenia miejsca zabiegowego oraz przeprowadzenia wywiadu. Istnieją przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, a są nimi:

  • nowotwór
  • ciąża i karmienie piersią
  • uczulenie na syntetyczny kwas hialuronowy
  • niedawno przeprowadzone zabiegi, w tym botoks
  • rana lub podrażnienie skóry w miejscu zabiegowym
  • epilepsja

Tuż po zabiegu

Po zabiegu mogą pojawić się: niewielki obrzęk i zaczerwienienie, uczucie napięcia oraz lekki dyskomfort. W niewielkiej ilości przypadków pacjentki odczuwają również ból. Mimo wszystko wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bardzo dobrym sposobem na lepszy wygląd w szybszym czasie. Przede wszystkim skóra staje się bardziej napięta, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym w okolicach oczu oraz przy ustach. Efekt będzie naprawdę zniewalający. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje nie jednorazowy efekt. W przeciwieństwie do zabiegów, które wpływają wyłącznie na wierzchnie warstwy skóry, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym od razu daje rezultaty, a bardziej napięta skóra oraz lepsze jej nawilżenie cieszy przez kolejne kilkanaście miesięcy. Skóra jest idealnie gładka, bez potrzeby powtarzania zabiegu w serii. Wystarczy jedna wizyta!

Powtórzenie wstrzykiwania kwasu hialuronowego

Dla podtrzymania rezultatu wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym można wykonać po roku od pierwszego zabiegu. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą zmniejszyć bruzdę nosowo-wargową, ponieważ mają, tzw żywą mimikę twarzy, a bruzdy przynosowe są bardzo widoczne. Podobnie można wypełnić dolinę łez. Kwas hialuronowy pomoże pozbyć się małych zmarszczek mimicznych wokół oczu, ale również zmniejszy sińce pod oczami oraz poprawi napięcie skóry. To miejsce jest szczególnie wrażliwe. Cienka skóra pod oczami bardzo szybko wysusza się, a takie nawilżenie będzie dla niej wspaniałym zastrzykiem energii, a także sprawi, że nasze spojrzenie będzie świeże.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

80 − = 77