Depilacja laserowa – idealnie gładka skóra. Na zawsze!

Depilacja laserowa to zabieg pozwalający na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że całość jest bezpieczna, szybka i niezwykle skuteczna.

Depilacja laserem Vectus czy Light Sheer?
Light Sheer Vectus
Photon Recycling Nie Tak
Optymalne rozłożenie diod Nie Tak
Czytnik melaniny Nie Tak

Czy depilacja laserowa boli? Co warto zrobić przed, a co po zabiegu?

Większość osób rozważających zabieg, zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. Zabieg przeprowadzany za pomocą lasera Vectus, z założenia jest bezbolesny. Urządzenie posiada system Advanced Contact Cooling, który dba o to, by nie doszło do żadnych podrażnień, ani oparzeń. Automatyczny system chłodzenia zwiększa komfort osoby, która poddaje się depilacji. Jednak pomimo tego, w niektórych przypadkach, takich jak np. depilacja laserowa pach lub depilacja laserowa bikini może pojawić się pewien dyskomfort, szczególnie u pań o bardzo niskiej odporności na ból. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem inwazyjnym, ale aby wszystko przebiegło bezproblemowo, należy:

 • zadbać o nawilżenie obszaru, który zamierzamy poddać depilacji
 • na dzień przed zabiegiem usunąć włoski maszynką
 • unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i chodzenia do solarium (świeża opalenizna uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu)
 • na cztery tygodnie przed zaprzestać używania kremów z witaminą A lub kwasami owocowymi
 • na tydzień przed nie przyjmować leków o działaniu fototoksycznym, ani fotoalergicznym (picie ziół o takim działaniu, np. nagietka lub dziurawca, również jest niewskazane)

Laserowa depilacja nie wywołuje żadnych bezpośrednich skutków ubocznych. Jednak po zabiegu skóra jest nieco wrażliwsza, dlatego przez okres trzech-czterech tygodni warto:

 • unikać mechanicznego drażnienia, np. poprzez mocne pocieranie skóry ręcznikiem
 • unikać słońca (i solarium) i stosować kremy z wysokim filtrem UV
 • nie używać kosmetyków na bazie alkoholu
 • nie korzystać z basenów ani sauny
 • stosować produkty łagodzące podrażnienia, np. Bepanthen

Laser do depilacji Vectus – w jaki sposób użycie lasera pozwala na trwałe usunięcie owłosienia?Depilacja laserowa Vectus

Laser do depilacji Vectus to nowoczesne urządzenie, którego sercem jest unikalny, opatentowany czytnik Skintel. Czytnik ten jest owocem pracy naukowców z Harvard University i pozwala na mierzenie poziomu melatoniny w skórze. Dzięki temu laser może na bieżąco dobierać moc, co gwarantuje wysoką skuteczność zbiegu. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w głowicę zakończoną szkłem szafirowym, dającym chłodzący efekt na skórze, dzięki czemu podnosi się komfort zabiegu.

System automatycznego chłodzenia Advanced Contact Cooling sprawia, że nie ma możliwości powstania oparzeń ani podrażnień. Depilacja laserowa z użyciem lasera Vectus, jest niezwykle bezpiecznym i skutecznym zabiegiem. Wiązka światła o odpowiedniej długości fali wnika w głąb skóry, wpływając na aktywność melanocytów (komórek barwnikowych). Poprzez działanie lasera, zatrzymana zostaje produkcja melaniny, stymulująca wzrost włosków. W konsekwencji wzrost włosków zostaje zahamowany, już na zawsze.

Wrastające włoski – czy ten problem można rozwiązać używając lasera?

Osoby korzystające z tradycyjnych metod depilacji, często narzekają na wrastające włoski, zapalenie mieszków włosowych, podrażnienia i przesuszoną skórę. Usuwanie włosków z pomocą maszynki, depilatora, wosku lub pasty cukrowej sprawia, że włoski stają się coraz cieńsze, a skóra grubsza. W konsekwencji włoski nie mają siły przebić naskórka i zaczynają rosnąć pod nim. Powoduje to powstawanie nieestetycznych blizn i bolesnych stanów zapalnych. Depilacja laserowa pozwala na rozwiązanie tego problemu, poprzez trwałe zahamowanie wzrostu włosków. Dzięki temu można się cieszyć perfekcyjnie gładką skórą, bez podrażnień.

Depilacja laserowa Gdynia – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

W przypadku zabiegu, jakim jest depilacja laserowa, przeciwwskazania do trwałego usunięcia owłosienia obejmują:

 • łuszczycę
 • bielactwo
 • niezaleczone choroby pęcherzowe skóry
 • skłonność do bliznowców lub przebarwień
 • ciążę i okres karmienia
 • świeżą opaleniznę (dlatego najbardziej rekomendowaną porą do wykonania zabiegu jest zima)
 • infekcje skórne o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybicznym

W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy depilacja laserowa jest zabiegiem dla nas, warto skonsultować się z dermatologiem. Specjalista rozwieje nasze wątpliwości, a dodatkowo pomoże wyleczyć ewentualne infekcje, uniemożliwiające przeprowadzenie depilacji.

Depilacja laserowa – opinie dermatologów i klientekDepilacja laserowa nóg.

W przypadku podejmowania decyzji o wykonaniu zabiegu, jakim jest depilacja laserowa, opinie innych mogą okazać się bardzo pomocne. Klientki, które poddały się zabiegowi depilacji laserowej deklarują, że już po pierwszym zabiegu zauważyły pozytywne efekty. Dodatkowo, panie chwalą sobie komfort jaki zyskały, dzięki trwałemu usunięciu owłosienia.

„Depilacja z użyciem lasera to świetna alternatywa dla tradycyjnych metod usuwania owłosienia. Dezaktywacja melanocytów sprawia, że włoski nie mają jak rosnąć, co pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej skóry. Często polecam laser swoim klientkom, które zmagają się z wrastającymi włoskami.” – mówi Karolina Głowacka, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Kup poradniki o Refluksie

2 Odpowiedzi do Depilacja laserowa – idealnie gładka skóra. Na zawsze!

 1. Zeritea napisał(a):

  Może ktoś napisać jak to jest z tym bólem podczas zabiegu depilacji laserowej. Z tego co czytam w internecie to jednych depilacja laserowa boli, a drugich nie ;d..

  • franka00 napisał(a):

   Pewnie to, jak niektóre Panie opisują ten zabieg zależy od progu ich bólu. Dla mnie nie było bardzo bolesny, a miałam serię zabiegów na uda i łydki. Przypominało to lekkie szczypanie ale zdecydowanie, do wytrzymania. Efekty są na prawdę tego warte, ja w sumie raz na zawsze zapomniałam o maszynce do golenia czy wosku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + = 15