Który zabieg oczyszczający skóry wybrać?

Zabiegi na skóręWiele osób borykających się z różnego rodzaju niedoskonałościami na twarzy, chcących zadbać o codzienną higienę skóry twarzy oraz jej oczyszczanie zadają sobie pytanie jak oczyścić twarz. Jest wiele skutecznych, bezpiecznych metod, które oferowane są przez gabinety medycyny estetycznej. Podczas konsultacji ze specjalistą poznamy różne, zabiegi, różne metody, które pomogą nam w skutecznym, dającym ogromne rezultaty oczyszczaniu skóry twarzy.

Oczyszczanie skóry twarzy to przede wszystkim dbanie o codzienną higienę i oczyszczanie twarzy w zaciszu własnego domu. Do tego celu wykorzystuje się specjalne kosmetyki takie jak: maseczki, żele, toniki, peelingi, kremy, balsamy. Należy pamiętać aby dobierać kosmetyki do rodzaju cery jaką posiadamy. Jest to bardzo istotne. Tego rodzaju kosmetyki powinny być hipoalergiczne, przebadane dermatologicznie. Jest to ważne aby nie podrażniały, nie dawały nieprzyjemnych skutków ubocznych. Oczyszczenie twarzy jest bardzo proste wystarczy systematyczna, codzienna higiena osobista, stosowanie kosmetyków przeznaczonych do tego celu oraz do danego rodzaju cery.

Zabiegi na skórę

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów stały się bardzo popularne i coraz częściej się je stosuje. Oczyszczenie skóry twarzy przy zastosowaniu tego rodzaju metody jest możliwe. Do zabiegów wykorzystuje się cztery różne rodzaje kwasów. Wybierany jest pod względem rodzaju cery osoby, u której ma być przeprowadzony zabieg. Do kwasów wykorzystywanych przy zabiegach zaliczają się:

  • Kwas salicylowy łagodny kwas, który sprawdza się najlepiej u osób o cerze trądzikowej,
  • Kwas pirogronowy jest mocniejszym kwasem, nie jest przeznaczony dla osób o delikatnej i wrażliwej skórze twarzy,
  • Kwas glikolowy jest najintensywniejszy ze wszystkich kwasów,  wnika najgłębiej  w skórę
  • Kwas migdałowy   jest najłagodniejszym ze wszystkich kwasów, może być stosowany u osób o wrażliwej, delikatnej cerze.

Zabiegi oczyszczania twarzy, z których można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej to przede wszystkim:

  • Retix C jest to niemechaniczna metoda, której zadaniem jest oczyszczanie i złuszczanie skóry. Do tego celu stosuje się specjalnej mieszanki, preparatu zawierającego retinol, witaminę C oraz antyoksydanty.
  • Mikrodermabrazja – jest to zabieg, podczas którego wykorzystuje się specjalną głowicę, która jest pokryta kryształkami diamentów. Jest to zabieg mechaniczny aczkolwiek delikatny i można przeprowadzać go nawet na cerze delikatnej i wrażliwej.
  • Acnelan jest to zabieg, do którego wykorzystuje się preparat zawierający kwas migdałowy, kwas szikimowy, kwas salicylowy oraz sodium lepargilate. Tego rodzaju zabieg polecany jest przede wszystkim osobą o cerze trądzikowej. Złuszcza, usuwa bakterie, rozjaśnia.
  • Peeling Kawitacyjny jest to zabieg, do którego wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Jest delikatnym i skutecznym zabiegiem. Oczyszcza skórę, złuszcza zrogowaciały naskórek, usuwa bakterie, zaskórniki, wągry oraz nadmiar sebum.
  • Geneo+ jest to zabieg, który pobudza skórę w naturalny sposób. Do miejsca, w którym wykonywany jest zabieg dostarcza się krew bogatą w tlen. Jest to łagodna metoda oczyszczania skóry twarzy. Polecana osobą o wrażliwej i delikatnej cerze.

Więcej o tych zabiegach można przeczytać na stronie naszej zaprzyjaźnionej kliniki – https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/oczyszczanie-twarzy/.  Salon zapewnia dobrze wykwalifikowany personel i konsultacje ze specjalistami, którzy idealnie dobiorą zabiegi pod pacjenta.

Artykuł napisany przy współpracy z  serwisem portalkosmetologiczny.pl

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 − 39 =