Nawilżenie i regeneracja skóry twarzy

Niezależnie od wieku czy pory roku nasza skóra potrzebuje codziennego, głębokiego nawilżenia. Codzienna pielęgnacja dobrze dobranym kremem, serum czy maską to sposób na to jak nawilżyć twarz z zewnątrz. Istotne jest także głębokie nawilżenie od wewnątrz. Aby nasza skóra była elastyczna, nawilżona i gładka powinniśmy odpowiednio ją nawadniać od środka organizmu spożywając odpowiednie ilości płynów.

Profesjonalne nawilżanie twarzy

Opcją nieco bardziej skomplikowaną a zarazem dającą lepsze efekty mogą być oferowane przez wybrany gabinet kosmetyczny wykonujący zabiegi nawilżające na twarz. Zmiany pór roku wpływają znacznie na stan naszej skóry. Właśnie w tych momentach większość kobiet zastanawia się jak nawilżyć skórę twarzy. Jaki zabieg nawilżający na twarz byłby najlepszy oraz czy szybka regeneracja skóry twarzy zabiegiem kosmetycznym przyniesie oczekiwane efekty.

Rodzaje zabiegów

Na rynku kosmetologicznym aktualnie można przebierać w zabiegach nawilżających. W zależności od potrzeb, rodzaju skóry czy warunków finansowych większość kobiet znajdzie coś dla siebie.  Jednym z najbardziej popularnych zabiegów z pewnością jest zabieg nawilżania przy pomocy ultradźwięków. Skierowany jest on do wszystkich rodzajów skóry. Nie dość, że daje nawilżenie to dodatkowo redukuje rozszerzone naczynka i zapewnia regenerację skóry. W zależności od potrzeb dobiera się konkretną ampułkę ze składnikami aktywnymi i wprowadza w głąb skóry następnie wystarczy tylko czekać i obserwować efekt  odżywienia, nawilżenia i znormalizowania skóry.

Innym zabiegiem, którego skutkiem jest regeneracja skóry twarzy jest zabieg Geneo+. Dzięki zaawansowanej technologii klientki mogą zauważyć efekty od razu. Zabieg ten przeznaczony jest w przypadku zauważenia pierwszych oznak starzenia, wystąpienie zmarszczek mimicznych, cieni i worków pod oczami a także w przypadku szarej przebarwionej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Ten rodzaj zabiegu nie może być stosowany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, przy chorobach nowotworowych lub chorobach i infekcjach skórnych. Zabieg ten ze względu na natychmiastowe efekty nazywany jest „zabiegiem bankietowym”.

Podobny poziom skomplikowania zabiegu przypada na Mezoterapie Mikroigłową. Zabieg ten wykonuje się na dwa sposoby – Mezopenem oraz Dermapenem. Regeneracja skóry, jej nawilżenie, rozjaśnienie przebarwień czy odmłodzenie to tylko kilka z wielu możliwych do uzyskania efektów, które zapewniają wspomniane zabiegi. Przeciwwskazania do zabiegu są podobne jak w przypadku Geneo+. Zabiegi te przeznaczone są dla skóry wiotkiej, z przebarwieniami, zmarszczkami, na blizny, rozstępy czy cellulit a dodatkowo przy wypadaniu włosów. Po wykonanych zabiegach zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry, unikanie saun, oraz opalania a także chłodzenie podrażnionej skóry.

To dosyć kosztowne zabiegi, jednakże dla wyjątkowego efektu cena nie powinna grać głównej roli. Oprócz tak inwazyjnych zabiegów w celu nawilżenia i regeneracji skóry świetnie sprawdzą się masaże. To zabiegi na pozór łatwe, jednakże świetnie relaksują a także poprawiają wygląd skóry. Wyróżnia się masaż manualny, masaż pędzelkami, ciepłymi i zimnymi kamieniami czy ultradźwiękiem. Masaż twarzy skierowany jest do cery przesuszonej, z zaczerwienieniem i opuchlizną a także na zmarszczki. W efekcie dobrze wykonanego masażu otrzymujemy nie tylko relaks, ale także napiętą skórę, pobudzone krążenie, lepszy koloryt, poziom nawilżenia a nawet złagodzenie zmarszczek.

Podsumowanie

Reasumując – bez względu na wiek, płeć, stan skóry każda z kobiet powinna dbać o dobre nawilżenie twarzy i całego ciała. Regeneracja skóry twarzy to nic trudnego, a przynosi wiele korzyści zarówno urodowych jak i zdrowotnych. Ponadto wiele salonów kosmetologicznych oferuje darmowe konsultacje co do zabiegu nawilżającego na twarz.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 5