Depilacja pleców laserem

Depilacja pleców laserem to zabieg, na który decyduje się coraz więcej mężczyzn. To jedyna metoda, która pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia na długi czas, a jest przy tym bezbolesna. Lebieg ten trwa około 30 minut. Laser działa powierzchownie niszcząc cebulki włosowe i nie powoduje zranienia skóry. Po zabiegu nie trzeba przechodzić rekonwalescencji, ale w zasadzie od razu można powrócić do swoich codziennych zajęć. Depilację laserową pleców należy powtórzyć kilak razy w odstępie n4-6 tygodni w celu uzyskania trwałych efektów.

Przed zabiegiem trzeba zgolić włosy za pomocą klasycznej maszynki do golenia. Pozostawić można jedynie fragment w celu zbadania grubości i koloru włosów. Nie wolno stosować natomiast żadnych maści i kremów z witaminą C i retinoidami. Zakazane jest też lekarstwa światłouczulające i zioła (na okres minimum 2 tygodni przez zabiegiem).  Zakazane jest także opalanie się i korzystanie z solarium czy stosowanie peelingów. Skórę warto natomiast dobrze nawilżyć na dzień przed depilacją.

Po depilacji pleców może pojawić się zaczerwienienie, które powinny samoistnie po kilku godzinach ustąpić. Przez kilka dni należy unikać gorących kąpieli oraz saun i basenów. Lepiej powstrzymać się także od korzystania z solarium i peelingów i to nawet przez 2 tygodnie. Efekt zależy od grubości i kolorystyki włosów. Zwykle trwałe efekty zaobserwować można już po 3-5 zabiegów. Depilacja laserowa nie może być przeprowadzona u osób cierpiących na łuszczycę, bielactwo czy nieunormowaną cukrzycę.

Kup poradniki o Refluksie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 − = 47